کد : 1015 ۲۶اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 23:06
استاندار گیلان،

بازارهای هفتگی گیلان نیازمند ساماندهی است

پایگاه خبری ، رسمی گیلان ۲۴: استاندار گیلان با تاکید بر توسعه و ساماندهی بازارهای هفتگی توسط فرمانداران و متولیان مدیریت شهری گفت: یکی از راه‌های کنترل قیمت کالا، توسعه و ساماندهی بازارهای هفتگی است.
بازارهای هفتگی گیلان نیازمند ساماندهی است

 به گزارش گروه رسانه ای ایران " گرا" به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک گیلان  با بیان اینکه بازاریان و اصناف متعهد و منصف در کنترل بازار همواره نقش آفرین و بسیار موثر عمل کردند، اظهار کرد: بازاریان در همه عرصه‌ها به ویژه عرضه کالا و کنترل قیمت‌ها با مسؤولان همکاری لازم را داشتند که جای قدردانی دارد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به ایجاد توازن در بازار گفت: بین عرضه و تقاضا کالا باید توازن ایجاد شود تا بازار دچار التهاب نشود زیرا یکی از اهداف دولت سیزدهم تامین و توزیع کالا با قیمت مناسب بین آحاد جامعه است.

استاندار گیلان با بیان اینکه نرخ تورم در استان باید بیش از این کاهش پیدا کند، افزود: رضایتمندی مردم برای ما در اولویت است  از این رو به بهانه کاهش عرضه نباید قیمت کالا را افزایش دهیم و در اعلام قیمت واقعی کالا باید به آن توجه شود.

عباسی یک از دلایل التهاب در بازار را عدم ثبات و نوسانات شدید قیمت دانست و بیان کرد: عدم ثبات در بازار در حوزه قمیت منجر به ایجاد تلاطم شده که در این خصوص گشت اصناف و کارشناسان باید وارد عمل و با مختل کنندگان جامعه در حوزه کالا و اقتصاد برخورد شود.

وی از تامین کامل آرد و گندم در گیلان به منظور افزایش پخت نان با کیفیت در این استان خبر داد و بیان کرد: در گیلان به اندازه کافی آرد و گندم وجود دارد لذا برای چندین بار تاکید می کنم؛ نانوایی‌ها حق ندارند پخت خود را بدون هماهنگی و بی دلیل تعطیل کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر توسعه و ساماندهی بازارهای هفتگی توسط فرمانداران و متولیان مدیریت شهری گفت: یکی از راه‌های کنترل قیمت کالا، توسعه و ساماندهی بازارهای هفتگی است که باید فرمانداران و شهرداران به آن توجه کنند.

عباسی با بیان اینکه سیاست دولت مردمی و انقلابی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی بویژه در حوزه محصولات کشاورزی است، گفت: در حوزه محصولات گلخانه ای و کاشت برخی از محصولات کشاورزی و تولیدات دامی سرمایه‌گذاران خوبی وارد عمل شده و باید از آنان به طور کامل حمایت شود.

وی با تاکید بر اتصال همه دهستان های استان به شبکه ملی اعتبار، بیان کرد: ۹۰ درصد دهستان‌های گیلان نیز دارای حداقل یک فروشگاه متصل به شبکه ملی اعتبار هستند و مابقی هم باید به شبکه ملی اعتبار متصل شوند
.

پایگاه خبری ، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]