کد : 1025 ۲۸اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت 23:12
پارسال حدود ۴۲ هزار تن چای خشک خارجی وارد کشور شد!

دولت مصمم به حمایت از برنج و چای است

پایگاه خبری ، رسمی گیلان ۲۴: استاندار گیلان، دولت سیزدهم را حامی کشاورزان دانست و تاکید کرد: سال گذشته شاهد تاخیر در پرداخت مطالبات چایکاران بودیم، اما امسال این اتفاق نمی افتد و پرداخت به موقع انجام می شود.www.gilan۲۴.it
 دولت مصمم به حمایت  از برنج و چای است

 

محمدمهدی برومندی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی امروز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از کارخانجات چای شهرستان رودسر و املش گفت: : امسال شاهد افزایش بیش از ۳۰ درصدی قیمت برگ سبز معادل میانگین 18 هزار تومان به ازای هر کیلوگرام  در سال جاری هستیم و خوشبختانه کلیه مطالبات سال گذشته پرداخت شد..

وی با اشاره به توجه دولت سیزدهم و در صدر آن رئیس جمهور نسبت به کشاورزان، افزود: در استان گیلان ۵۰ هزار خانوار به طور مستقیم از صنعت چای ارتزاق می کنند و لذا با پیگیری های قوی استاندار گیلان شاهد اعمال قیمت خرید برگ سبز هستیم.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به طور متوسط در سال های گذشته بین ۶۵ تا ۸۰ هزار تن واردات چای خشک خارجی داشتیم، اضافه کرد: سال گذشته برای نخستین بار ۴۲ هزار تن وارد کردیم که به تولید داخل کمک کرد.

برومندی از دیگر اقدامات مثبت وزارت جهاد کشاورزی با همکاری استاندار گیلان را الزام خرید چای تولید داخل توسط تجار دانست و گفت: کلیه واردکنندگان ملزم شدند که برای واردات، چای داخلی را خریداری کنند، یعنی به ازای هر یک کیلو خرید چای خشک داخلی، مجوز واردات دو کیلو چای خشک خارجی را گرفتند.

وی با بیان اینکه شاهد خروج ۱۲ هزار تن چای خشک ایرانی از کارخانجات بودیم، عنوان کرد: اکنون کارخانجات آماده خرید برگ سبز هستند و این حمایت ها تا پایان فصل برداشت ادامه خواهد داشت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به حمایت استاندار گیلان از بخش کشاورزی به ویژه باغبانی، یادآور شد: باغبانی فقط مربوط به چای نیست و در حوزه کیوی نیز اتفاقات خوبی رقم خورده است.

وی دو استان شمالی را قطب تولید کیوی در کشور دانست و اظهار کرد: ایران چهارمین تولیدکننده کیوی جهان با تولید ۴۴۰ هزا تنی است.

برومندی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۱ شاهد خرید ۳۰۰۰ میلیارد تومانی کیوی بودیم که با سیاستگذاری دقیق در حوزه صادرات و بازار رسانی محصول به ۱۲ هزار میلیارد تومان در سال گذشته رسید؛ این افزایش تولید را در سایر محصولات کشاورزی نیز شاهد هستیم.

****

پارسال به طور بی سابقه ای شاهد وارد کردن 42 هزار تن چای خشک بودیم!!

اسدالله عباسی استاندار گیلان  در حاشیه بازدید معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از کارخانجات چای شهرستان رودسر و املش اظهار کرد: امسال دولت قیمت چای را متناسب با هزینه ها دیده و کارخانجات نیز متناسب با کیفیت برگ سبز اقدام به خرید تشویقی می کنند.

وی قیمت هر کیلو برگ سبز درجه یک را ۱۸ هزار تومان دانست و افزود: کارخانجات برگ سبز کیفی را تا ۳۰ هزار تومان نیز خریداری می کنند.

استاندار گیلان با اشاره به دستور رئیس جمهور به معاون اول و وزیر جهاد کشاورزی به منظور محدودیت واردات چای خشک، تصریح کرد: واردات چای خشک به اندازه نیاز کشور خواهد بود؛ این در حالی است که سال گذشته حدود ۴۲ هزار تن چای خشک خارجی وارد کردیم که در طول دو دهه گذشته بی سابقه بود و کارخانجات می توانند با دلگرمی برگ سبز را تحویل بگیرند و تولید چای خشک داشته باشند و زنجیره ارزش را تکمیل کنند

وی در پایان یاد آور شد: دولت و استانداران استان های شمالی و مدیران حوزه چای امسال به کمک سایر دست اندرکاران بر تولید ، عرضه و واردات چای نظارت کامل خواهند داشت..

 

پایگاه خبری ، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]