کد : 1143 ۱۸خرداد ۱۴۰۳ ساعت 22:36
تحقیق و رصد کنید.....

به شعارهای داوطلبان رای ندهید!

پایگاه خبری ، رسمی گیلان ۲۴: چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تیر ماه امسال در حالی برگزار می شود که ثبت نام ها پایان یافته و دستگاه های مسئول در حال بررسی صلاحیت ها هستند.www.gilan۲۴.ir
به شعارهای داوطلبان رای ندهید!

 از امروز شانزدهم خرداد ماه به همه کسانی که در روز جمعه هشتم تیر برای انتخاب رئیس دولت جدید  پای صندوق های رای خواهند آمد ، توصیه ی خیرخوهانه و برادرانه دارم مبنی بر اینکه به هیچ وجه به شعارها، تبلیغات، سر و صدا و هزینه های بالای نامزدهای  به رئیس جمهور رای ندهید

.
به نظر نویسنده به دو موضوع محوری:
  1/ سوابق کاری و شایستگی و پاکدستی


  2/ برنامه های مدون و علمی و قابل اجرا و انجام داوطلبان برای حل مشکلات عمده کشور به خصوص مسائل اقتصادی و حل بیکاری و تورم و تامین مسکن هم چنین برخورد با مفاسد و قطع انتصاب های فامیلی و جناحی و سفارشی با رای خود پایان بدهید.

تجربه نشان می دهد، بسیاری از افکار عمومی تحت تاثیر فضای تبلیغاتی به افرادی رای می دهند که حتی بارها در کشورمان امتحان شان را در مدیریت ها، حفظ منافع ملی، حل مشکلات و مهمتر از همه رفاه عمومی  پس داده اند و این بار چنین عملی را انجام ندهید چرا که، " آزموده را آزمودن خطاست".
صرف اینکه به دنبال یک اقتصاد دان یا یک وزیر با سابقه  که مثلا برای تامین مسکن مردم قدم از قدم  بر نداشت و یا آن نماینده مجلسی که در طول نمایندگی هیچ اثری در کمیسیون ها یا صحن علنی نداشت رای بدهید ، به یقین با دستان و ارای خودتان اوضاع را بدتر هم خواهد کرد و نباید در انتظار روزهای بهتری باشید.
 باید داوطلبی کارآمدی، صادق و درستگار، مردمی به معنای واقعی ، دارای برنامه های شفاف و موثر، اشنا به مسائل امروز جامعه و جهانی، دارای سلامت نفس ، مدبر واقعی و عاقل باشد وبه دور احساسات و سفارش های اطرافیان تصمیم گرفته و عمل کند.
بی تردید، داوطلب ریاست جمهوری دوره چهاردهم باید فردی باشد که، نه در شعار بلکه در عمل  با تدبیر، خوش فکری، دانش بالا  و با انرژی مثال زدنی همچون شهید جمهور و با درک دقیق و درست از شرایط داخلی و خارجی ، جامعه را هدایت و برای رفاه مردم سر از پا نشناسد.
باید اعتراف کرد ،رئیس جمهور آینده کشور کار سختی را  پیش رو خواهد داشت ، چرا که شهید آیت الله رئیسی در دوره 33 ماه مسئولیت بعنوان یک چهره مردمی خوش درخشید و در بخش های اقتصادی  و بین الملل به گواه گزارش های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی  کارنامه درخشانی را به ثبت رساند.
ممکن است برای مثال گفته شود، هیچ یک از این نامزدها مورد تاییدم نیست ، اما در این شرایط حساس باید از میان هفت تا 10 نفری که از میان هشتاد داوطلب نهایی و مناظره خواهند کرد با نگاه دقیق و بررسی سوابق به یک نفر که  هوشمندانه دارای برنامه های محکم و مدون است ، رای بدهید.
نظرات ارزشمند شما برای این کارزار انتخاباتی بسیار موثر است .
مجید محمدپور- نویسنده و استاد علوم ارتباطات

(" گروه رسانه ای ایران" گرا" -  (گفتمان سازی، روشنگری و امید آفرینی
)

پایگاه خبری ، رسمی گیلان ۲۴
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]