کد : 1216 ۲تیر ۱۴۰۳ ساعت 17:48
با اقدامی پیشگیرانه،

جلوی تعطیلی ۲۶ واحد صنعتی در گیلان گرفته شد

پایگاه خبری ، رسمی گیلان ۲۴: رئیس کل دادگستری گیلان گفت: دستگاه قضا در استان از تعطیلی ۲۶ واحد صنعتی ممانعت کرد که در اثر این اقدام پیشگیرانه و مساعدت انجام شده از بیکاری حدود پنج هزار و ۷۵۳ کارگر جلوگیری شد.
جلوی تعطیلی 26 واحد  صنعتی در گیلان گرفته شد

به گزارش گروه رسانه ای ایران " گرا" ، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی  به مناسبت هفته قوه قضائیه در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه رشت افزود: سهم دستگاه قضایی در احیای واحدهای صنعتی مثال زدنی است و این دستگاه سهم و دین خود را باتوجه به شعار سال و تاکیدات رهبر انقلاب درخصوص سرمایه گذاری و صنعت ادا کرده و می کند.

وی نظارت را یکی از اقدامات مفید و موثر دستگاه قضا دانست که از طریق دادسرای عمومی و انقلاب و اداره کل بازرسی اعمال می شود و اظهار کرد: خروجی این اقدامات، نظارت موثر ما بر اقدامات دستگاههای دولتی و موسسات عمومی غیردولتی است.

وی با بیان اینکه پرونده های قابل توجهی در زمینه ترک فعل مدیران تشکیل و منجر به رسیدگی های قاطع شده است، عنوان کرد: ما از حوزه نظارت غافل نبوده و بر رفتار مدیران و نوع مواجهه کارگزاران با مردم نظارت کرده و در کنار مردم هستیم و بدین منظور در ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۲ همکاران ما در ۲۱۵ مسجد استان حضور یافته و طی دیدارهای چهره به چهره با مردم به مشکلات آنها رسیدگی کردند.

صادقی نیارکی در ادامه ضمن تقدیر از خیران گیلان برای کمک به آزادی زندانیان گفت: مشارکت خیران در جشن گلریزان و ستاد دیه در سال ۱۴۰۲ رقمی معادل ۱۱۰ میلیارد ریال بود که در سه ماه نخست امسال با ۵۰ درصد رشد به ۱۶۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی کاهش ۱۲ درصدی ورودی زندانیان را نتیجه اقدامات موثر خیران و هدفمند کردن رسیدگی ها و استفاده از ابزار زندان دانست و بیان کرد: مجازات های جایگزین حبس و برخوردهای دستگاه قضائی امروز هدفمند شده و درجایی که نباید از این ابزار بهره گرفت استفاده نمی شود و این مجازات تنها برای تنبیه افراد خشن و بی انضباطی که بودن آنها موجب زیان برای افراد جامعه باشد در نظر گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: ۲۷ درصد ورودی پرونده های حبس را با مجازات های جایگزین پیش برده و مختومه کرده ایم و در سال ۱۴۰۲ مجازت‌های جایگزین حبس هفت درصد رشد داشت.

 

هدفگذاری امسال بر صادرات ۹۰۰ میلیون دلاری است

مدیر کل صنعت، معدن تجارت گیلان دیگر سخنران پیش از خطبه نماز جمعه امروز نیز گفت : هدف گذاری ما در بخش صادرات طی امسال ۹۰۰ میلیون دلار پیش بینی شده است که بعنوان دبیرخانه صادرات غیر نفتی برای افزایش توان و صادرات محصولات باکیفیت داخلی درصدد راه اندازی شرکت های مدیریت صادرات به کنسرسیوم صادراتی هستیم تا در این حوزه متحد عمل کنیم.

تیمور پورحیدری اضافه کرد:در حوزه تجارت نیز سال گذشته ۸۴۱ میلیون دلار تجارت از این استان انجام شد که نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰ درصد رشد داشت. در این استان ۷۳۱ کارت بازرگانی فعال وجود دارد و فقط در سال گذشته بیش از ۳۱۹ کارت بازرگانی صادر شد که افزایش ۳۲ درصدی صادرات استان را به دنبال داشت.

وی افزود : برنامه ریزی ما از ابتدای سال با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و دغدغه‌های ایشان در حوزه اقتصادی در تحقق شعار سال انجام شد. گیلان در حوزه صنعت در زمینه انواع واحدهای فولادی و صنایع سلولزی، اوراق فشرده چوبی، پالت سازی، صنایع دارویی، لوازم خانگی، نساجی و کیک و کلوچه از استانهای سرآمد کشور محسوب می شود.

پورحیدری تصریح کرد: در حوزه صنعت بیش از هزار ۸۹۶ پروانه صنعتی و کارخانه تولیدی در گیلان وجود دارد که ۷۴ هزار و ۹۰۰ نفر در بخش های مختلف در این کارخانجات صنعتی مشغول فعالیت هستند.

ایرنا
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]