کد : 1249 ۱۰تیر ۱۴۰۳ ساعت 19:37
به دلیل افترا و اهانت،

وزیر نفت علیه دو نامزد انتخابات شکایت کرد

پایگاه خبری ، رسمی گیلان ۲۴: مناظره تلویزیون انتخاباتی در بسیاری از کشورها از جمله در ایران ما همیشه با حاشیه و تنش هایی موجه است و یکی از این تنش ها افشاگری ها و نسبت دادن به دولت ها و وزرا ی پیشین است .
وزیر نفت علیه دو نامزد انتخابات شکایت کرد

در همین راستا بیژن نامدار  زنگنه، وزیر پیشین نفت از سعید جلیلی و علیرضا زاکان دو  نامزد ریاست جمهوری، به‌دلیل افترا و اهانت شکایت کرد

 

به گزارش گروه رسانه ای ایران " گرا" به  نقل از ایلنا، پس از مطرح شدن پرونده کرسنت در مناظرات تلویزیونی و بحث‌های پیرامون آن، بیژن زنگنه از سعید جلیلی شکایت کرد. در متن این شکایت آمده است:

باسمه تعالی

جناب آقای صالحی

دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران

با عرض سلام و احترام – به استحضار می‌رساند که آقایان علیرضا زاکانی و سعید جلیلی در مناظره چهارم نامزدهای ریاست جمهوری که در تاریخ ۴/۴/ ۱۴۰۳ به طور مستقیم از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، افتراها و اهانت‌هایی را به اینجانب بیژن زنگنه به عنوان وزیر وقت نفت در دولت‌های هفتم، هشتم، یازدهم و دوازدهم به شرح زیر وارد و اکاذیبی را نشر کردند.

افتراها و اهانت‌های صورت گرفته:

۱- آقای جلیلی در زمان ۱:۱۲.۴۹ تا ۱:۱۳.۳۰ مناظره چهارم اظهار داشتند: ” در کرسنت فساد صورت گرفته و اموال کشور را به ثمن بخس فروخته‌اند و بعد فردی که باید متهم باشد دوباره به عنوان وزیر نفت معرفی می‌شود. ”

۲- آقای جلیلی در زمان ۱:۴۸.۲۸ تا ۱:۵۰.۱۱ همان مناظره بیان داشت: ” امروز دارید از فساد بیّن دفاع می‌کنید. جای متهم در دادگاه است نه اینکه بیاید در تلویزیون مناظره کند. اول برود محاکمه شود، حکمش را بگیرد. اگر قرار باشد هر متهمی را بیاریم و در اختیارش تلویزیون قرار دهیم …البته ایشان هیج وقت به من نگفته بیا مناظره … بگید یک بار که گفته باشد. وقتی ده‌ها میلیارد دلار برای چندین سال سرمایه کشور را به یغما می‌دهند مگر شما می‌توانید نسبت به آن بی‌تفاوت باشید. خود آقای روحانی در زمان خاتمی نوشت وگفت این مشکل دارد. شما می‌گویید این هیچی. جواب بدهید چرا این فساد پیگیری نشد بله بنده با فساد مبارزه می‌کنم. ”

۳- آقای زاکانی در زمان ۱:۱۹.۴۵ تا ۱:۲۰.۳۰مناظره اظهار داشت: ” خیانت بزرگ در کرسنت صورت گرفته است. کرسنت دست پخت آقای خاتمی، روحانی و آقای زنگنه است. ”

۴- آقای زاکانی در زمان ۱:۵۵.۴۲ تا ۱:۵۷.۴۸ همان مناظره بیان نمود ” دوره آقای خاتمی بزرگ‌ترین خیانت‌های نفتی به کشور شد. توتال، استات اویل و کرسنت باید معلوم شود چه کسی باید سیاهی بر چهره‌اش بنشیند. بنده مکرر گفته‌ام چه کسانی خیانت کرده اند. ۵۳ میلیارد دلارعدم النفع، دوونیم میلیارد خسارت اولیه و ۱۸ میلیارد طلب دوم. حاضرم با زنگنه و خاتمی و روحانی مناظره کنم تا بگویم چه جنایتی در این کشور اتفاق افتاد. . ”

ملاحظه می‌فرمایید که آقای جلیلی به شرح بندهای ۱ و ۲ یادشده بالا، اینجانب را به فساد بیّن و به یغما بردن میلیاردها دلار و آقای زاکانی دربندهای ۳ و ۴ پیش گفته، اینجانب وآقایان خاتمی و روحانی را به بزرگ‌ترین خیانت نفتی و ارتکاب جنایت متهم کردند ضمن آنکه نشر موارد از طریق رسانه ملی به دلیل کذب بودن مصداق بارز نشر اکاذیب می‌باشد.

با توجه به اینکه افتراها و اظهارات خلاف واقع آقایان زاکانی و جلیلی مبنی بر وقوع فساد، خیانت بزرگ، فساد بیّن و یغما بردن میلیاردها دلار و رخ دادن جنایت در کشور، توسط اینجانب ذاتا واقع نشده است و فارغ از آن، اظهارات مزبور بدون اثبات و قطعی شدن در مراجع قضایی، مصداق افترا، اهانت، نشر اکاذیب و توهین به مقامات رسمی کشور می‌باشد لذا حسب قانون مجازات اسلامی و قانون تفسیری مجلس شورای اسلامی، عملی مجرمانه و موجب تعقیب کیفری و مجازات برای منتسب کننده اتهام می‌باشد، بر این اساس مستند به مواد ۶۰۹.۶۹۷ و ۶۹۸ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، تقاضای تعقیب کیفری نامبردگان را دارم.

پایگاه خبری ، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]