کد : 1267 ۱۳تیر ۱۴۰۳ ساعت 16:20

گام های تحولی در ارشاد اسلامی گیلان آغاز شد

پایگاه خبری، رسمی گیلان ۲۴: درست یک سال قبل ، تیر ماه ۱۴۰۲ بود که خبری تاسف بار حوزه فرهنگ گیلان و سراسر ایران را در شوک فرو برد. خبر از مرزها عبور کرد و این چالش بزرگ موجب نفرت بسیاری از مردم گیلان و ایران شد و با دستگیری مدیرکل وقت و گذر زمان همه منتظر تحولی در این مجموعه فرهنگی بودند.
گام های تحولی در ارشاد اسلامی گیلان آغاز شد

در این راستا و برای کند وکاو در باره آنچه اکنون در فرهنگ و ارشاد اسلامی رخ داده است، گروه رسانه ای ایران " گرا" ،  امروز چهارشنبه 13 تیرماه در آستانه روز قلم مصاحبه ای اختصاصی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان داشت.

امیر حسین طاهری مدیر کل جوانی است که 23 مهر ماه سال 1402 به این سمت منصوب شد و برای احیای دوباره این مجموعه اقدام هایی کرده  که از زبان خود او می شنویم..

 

وی در این گفت وگو با اشاره به اینکه من خادم فرهنگ گیلانی ها هستم ، عنوان کرد: اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان را بعد از یک چالش بزرگ تحویل گرفتم و با نظر جمعی  در9 ماه مسئولیت، ابتدا ثبات را با تدابیر لازم  به اداره کل برگرداندیم


مدیر کل ارشاد گیلان تصریح کرد: از منظر برنامه های عملیاتی و عقب مانده  ابلاغی وزارت ارشاد استان و ابلاغیه های استاندار گیلان،  اقداماتی بایسته در درون اداره کل  هم چنین  مسائل مالی با اجماع درون سازمان را  به سامان رساندیم..
بحث هویت بخشی به اداره کل و جلوگیری از حاشیه ها و دوری از آنها ، سعی شد تا به متن بپردازیم و اینکه چه میزان موفق بودیم ، مردم باید فضاوت کنند.

 

در باره موضوع اعتباری و مالی ، برای مثال جشنواره تئاتر استان گیلان که باید تا آذر ماه سال قبل  اجرای می شد، بودجه این برنامه یک سوم بود که با پیگیری ها مداوم بهترین بودجه تامین و این جشنواره به شایستگی برگزار شد.
مدیر کل ارشاد گیلان بیان کرد: از جمله کارهای بر زمین مانده ، بحث قرار گاه شهید آوینی بود که با همکاری چهره ها و دستگاههای فرهنگی باید به اجرا در می آید که با یک ضرب الاجل در مجموع در قالب  چهار طرح از گیلان و تهران نهایی و اجرایی خواهد شد.
به اظهار طاهری ، موضوع امور جاری اداره کل در این مدت چندین میلیاردی بدهی جاری داشت و چهار ماه هم فرصت بود که الحمدالله با کمک استاندار محترم و مدیریت برنامه بودجه استان و مدیران وزارت ارشاد بدهی های سنگین و معوقات سنوات بازنشستگان که آن هم  رقم قابل توجهی بود به فضل الهی پرداخت و برای اولین بار از نظر ملزومات و تجهیزات اداری مشکلات برطرف شد.

مدیر کل  تاکید کرد:  با یاری خداوند ، کوه یخی از مشکلات که نوک آن از آب بیرون بود با همکاری بسیار خوب معاونت های مختلف اداره کل و تلاش های مستمر و همت جمعی این مشکلات حل شد.

رسانه ها ، بیان دستاوردها ، جهاد تبیین  و نقش اداره کل ارشاد گیلان


این مقام مسئول حوزه فرهنگ گیلان عنوان کرد : گیلان از مناطق مهم فرهنگی، رسانه ای   با تکثر بالای جمعیت رسانه ها است، ولی از نظر کیفیت مانند دیگر استان ها آن کیفیت لازم را ندارد . از ابتدای مسئولیت در جلسات متعدد از نظرات و دیدگاههای صاحب نظران و دغدغه مندان بودم و خواستیم این عزیزان اقدام های لازم  در حوزه های رسانه، قرآن و عترت، فرهنگی و سینمایی را با نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام دهند.
به اظهار وی ، بنای دولت شهید رئیسی این بوده و هست که کارهای فرهنگی به مردم سپرده شده و نظارت و حمایت از اداره های کل و وزارت ارشاد باشد و ما نیز در گیلان در همین راستا حرکت می کنیم.
وی  یاد آور شد: برای بهبود همراهی و همدلی با  رسانه های استان اقدام هایی در حوزه برنامه های آموزشی با تمرکز زدایی از مرکز استان و  در شهرستان های مختلف دوره های گوناگون تشکیل شد، یا در راستای طرح شهید آوینی در کانون های مساجد  آموزش های  رسانه ای را جاری کرده ایم و این کار ادامه دارد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: کار فرهنگی به شناخت لازم نیاز دارد و نظر به دوره محدود مسئولیت و گستردگی حوزه فرهنگی انشالله  اقدام های خوبی شده است.

انتظارات هنرمندان گیلان – انتظارات دو وجهی است


حمایت از هنرمندان دو وجهی است – اول خود هنرمند و دوم اثری که پدید می آورد یا قصد تولید دارد. برای بخش اول صندوق توسعه هنر اقدام هایی خوبی را عملیاتی کرده و تداوم دارد و ما بعنوان تسهیل گر کارهای مهمی در بخش درمان ها ، تسهیلات مالی کم بهره ، حل مشکل مسکن برای افراد پیگیری کرده ایم و این روند ادامه دارد . وی تصریح کرد: چنانچه هنرمند عزیزی مشکلی داشت، درهای اتاق کار  بنده به عنوان خادم  همه هنرمندان باز است و در طول هفته و همه روزه  نظارت را شنیده و مشکلات را به جدیت دنبال خواهیم کرد.
مدیر کل ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: برای بخش اثار و تولیدات  برای تئاتر در بخش تولیدی و جشنواره حمایت های میلیاردی در همین مدت شده است و هم اکنون 13 اثر تئاتری و سرود و نقاشی و بعد از هشت سال یک اجرای نقاشی یا ورک شاب در منطقه سقالکسار با حضور هنرمندان بزرگ انجام شد که قصد نمایش دادن تمام آثار را داریم.
در حوزه قرآن و عترت ، برنامه های خوب قرآنی داشتیم و هر موسسه ای که در راستای اهداف و ارمان های انقلاب اسلامی و هویت ملی و سبک زندگی ایرانی اسلامی کار و اثری را بخواهد تولید کند، وظیفه ما حمایت صد درصدی است

.
امیر حسین طاهری در پایان این مصاحبه اختصاصی  اظهار کرد: یکی از بخش ها ، موضوع جشنواره ها است که مثلا در حوزه نمایش ، خوشنویسی و نقاشی جشنواره ای برگزار و اثاری تولید شود و پیش از برگزاری  جشنوارها آموزش لازم را می دهیم و بر این اساس با آغاز کار از جشنوارها محلی و سپس استانی – یک جشنواره با عیار بالا برگزار خواهیم کرد./.
گروه رسانه ای ایران " گرا" – ( گفتمان سازی، روشنگری، امید آفرینی )

پایگاه خبری، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]