در9 ماه امسال، ۱بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۴

9 هزار پرونده تخلف اقتصادی در گیلان تشکیل شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: 9 هزار پرونده تخلف اقتصادی در استان تشکیل شده است.

محمد درویش کردار با بیان اینکه طی 9 ماه سال جاری بیش از 230 هزار واحد اقتصادی مورد بازرسی قرار گرفته، افزود: بیش از 9 هزار پرونده تخلف در قالب عناوین گرانفروشی، امتناع از عرضه کالا، قاچاق کالا، عدم اعلام موجودی و احتکار به ارزش بالغ بر 128 میلیارد ریال به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی تصریح کرد: پایش، کنترل، نظارت و مراقبت از زنجیره اقتصادی می‌تواند به عنوان یکی از ضرورت های اساسی دستگاه‌های نظارتی به جهت کیفیت و اثربخشی آن قلمداد شود.
وی با اشاره به میزان بازرسی های انجام شده در حوزه های مختلف بازار اظهار داشت: بازرسی ها و رسیدگی به تخلفات در بخش های صنفی و غیر صنفی، زمینه سودجویی و سوء استفاده برخی فعالان اقتصادی را به نحو چشمگیری کاهش داده و در این راستا افزایش مشارکت مردمی را به همراه داشته است.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت گیلان تصریح کرد: سامانه 124 ستاد خبری سازمان آماده دریافت گزارشات و شکایات می باشد و روند رو به رشد افزایش مشارکت مردمی، با دریافت 10 هزار و 64 مورد گزارش در 9 ماه سالجاری، نشان از اعتماد جامعه به فرایند نظارتی است.

برچسب ها : تخلف اقتصادی معاون صنعت و معدن گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است