رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گیلان: ۶بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸

حرکت دانشگاه جامع به سوی مهارت آموزی و کارآفرینی است

گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گیلان اعلام کرد: تعدادی از دانشگاه ها که در محدودیت کمیت ها بودند یا نتوانستند خود را به چارچوب های کیفیت بخشی برسانند، از گردونه خارج شدند.


وی امروز  شنبه ششم بهمن ماه در گفت و گو با خبرنگاران  با اشاره به اینکه فلسفه وجود دانشگاه جامع  دوری از مدرک گرایی از یک سو و  مهارت آموزی و ایجاد کسب و کار از طریق کاربردی کردن دانش از سوی دیگر است عنوان کرد: این دانشگاه به سمت حرفه آموزی و اشتغال پیش می رود.
دکتر عباس صادقی در این نشست تصریح کرد: این مهارت آموزی زیر نظر نظام آموزش عالی انجام می شود و هدف دانشگاه به نوعی مقابله با مدرک گرایی است که گریبانگیر آموزش عالی کشور است.
وی گفت: از سال 1373 که دانشگاه تاسیس شد، تعداد مراکز فعال به بیش از یک هزار واحد رسید و چون روند کمیت گرایانه بود، به تدریج با هدف تعادل بخشی و متناسب سازی با ماموریت ها هم اکنون به 800 واحد فعال کاهش یافته است.
دکتر صادقی، بیکاری را مشکل اساسی  کنونی جامعه ایران دانست و عدم توان دولت ها در اینکه همه تحصیلکردگان را مشغول به کار کنند که  این امر جایگاه دانشگاه فنی ، حرفه ای را پر رنگ تر کرده است و  برای آنکه به این هدف برسیم در صدد داشتن یک دانشگاه فنی ، حرفه ای قوی هستیم.
به اظهار وی ، هدف اولیه دانشگاه تمرکز بر روی دوره های کاردانی و تکنسین پروری است که طبق نظر مقام معظم رهبری مصداق تربیت فردی است که توانایی عملی داشته باشد.
رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گیلان یادآور شد: شرایط تحصیل در این دانشگاه باید به گونه ای باشد که دیگر فارغ التحصیلان منتظر نهادهای دولتی نباشند که مثلا استخدام دولت شوند.
وی با بیان اینکه 2 هزار و 700 دانشجو جدید در ترم بهمن در دانشگاه جامع علمی - کاربردی گیلان تحصیل شان را آغاز می کنند،این را هم تاکید کرد که، مراکز فعلی دانشگاه علمی و کاربردی دولتی تا زمانی که یک دانشجو هم  وجود باشد باید به کار خود ادامه دهند .
دکتر صادقی اظهار کرد: به تازگی تعدادی مراکز خصوصی مجوز تاسیس دانشگاه را اخذ کرده اند . به گفته وی، روسا، مدرسان و دانشجوها که تشکیل دهنده سه ضلع دانشگاه هستند، باید به اهداف دانشگاه توجه داشته و آن را عملی سازند و ما به صورت مستمر فعالیت های مدرسان و روسای مراکز رصد می کنیم.
رئیس دانشگاه جامع گیلان اعلام کرد: بهمن امسال جشنواره معرفی فارغ التحصیلان ممتاز  برگزار و نمایشگاه اشتغال و کار آفرینی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مرکز استان  گیلان، شهر ر شت بر پا می شود.
وی در پایان گفت: از سال تاسیس دانشگاه تا کنون 37 هزار فارغ التحصیل در دانشگاه علمی و کاربردی داشته ایم.
زهرا رضائی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه جامع گیلان مهارت کارآفرینی دکتر صادقی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است