۲۱اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳

ثبت‌نام اعزام نیروی کار به آلمان آغاز شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: معاونت توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار با صدور اطلاعیه‌ای از اعزام نیروی کار فارغ التحصیل دانشگاهی به کشور آلمان خبر داد.

به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر اساس این اطلاعیه، این وزارتخانه نسبت به ثبت نام از متقاضیان کار در کشور آلمان با اولویت رشته‌های علوم کامپیوتر و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیک، الکترونیک و پرستاری اقدام می‌کند.
 
متقاضیان می‌توانند برای آگاهی از شرایط و ضوابط مورد پذیرش و ثبت نام، به سامانه کاریابیهای خارجی به نشانی forec.mcls.gov.ir مراجعه کنند.
 
بر اساس این اطلاعیه، ثبت نام متقاضیان به منزله پذیرش برای اعزام نیست.
 
شرایط و ضوابط افراد متقاضی کار در کشور آلمان
 
- حداکثر سن 40 سال
 
- داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1
 
- داشتن حداقل مدرک کارشناسی در هر یک از رشته‌های علوم کامپیوتر، مکانیک، الکترونیک و پرستاری
 
- موفقیت در مصاحبه و تطبیق مدارک تحصیلی
 
- انعقاد قرارداد با دفتر هدایت و حمایت نیروی کار ایرانی در آلمان پس از تائید نهایی مدارک تحصیلی و زبان
 
- پرداخت مبلغ 500 یورو به دفتر هدایت و حمایت به صورت علی الحساب بابت تطبیق مدارک تحصیلی، اصلاح رزومه، مصاحبه زبان و مصاحبه با 3 کارفرمای آلمانی به منظور عقد قرارداد کاری
 
- پرداخت مبلغ 4.000 یورو در رشته‌های مهندسی و 2000 یورو در رشته‌های پرستاری طبق قرارداد (با احتساب 500 یورو پرداخت علی الحساب در صورت پذیرش کارفرما)
 
- پرداخت 2000 یورو به شرکت حقوقی آلمانی طرف قرارداد دفتر هدایت و حمایت بابت پیگیری و دریافت ویزای کار پس از انعقاد قرارداد کار
 
لازم به ذکر است متقاضی از زمان ثبت نام تا اشتغال به کار به غیر از مبالغ عنوان شده هیچگونه مبلغ دیگری پرداخت نخواهد کرد و دریافت هر وجه دیگری تحت هر عنوانی ممنوع است.
 
در صورتی که پس از معرفی متقاضی و انجام مصاحبه با 3 کارفرمای آلمانی، متقاضی مورد پذیرش قرار نگرفت، ادامه فعالیت برای اشتغال نامبرده متوقف و پرونده وی مختومه خواهد شد. در این صورت مبلغ علی الحساب (500 یورو) بابت هزینه‌های انجام شده محاسبه خواهد شد.
 
اولویت‌های مهم شغلی آلمان برای پذیرش نیروی کار آلمان
 
1- علوم کامپیوتر و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
 
2- مکانیک
 
3- الکترونیک
 
4- پرستاری و پیرا پزشکی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : اهزام نیروی کار به آلمان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است