برای تولید صنایع دستی با کیفیت، ۱۰بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴

قاسم آباد رودسر ثبت جهانی شد

شبکه خبری گیلان 24 و نشریه واکنش: روستای قاسم‌آباد با اعلام شورای جهانی صنایع‌دستی به‌عنوان روستای چادرشب‌بافی به ثبت جهانی رسید.


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان  در جمع خبرنگاران گفت: روستای چادرشب‌بافی قاسم‌آباد به‌عنوان نخستین اثر مستقل از گیلان در فهرست جهانی ثبت شده است و در حال حاضر مجموع شهر و روستاهای ایران که به ثبت جهانی رسیده‌اند 14 مورد است.
 
شهرود امیر انتخابی با بیان اینکه پیش از این شیراز به‌عنوان شهر صنایع دستی، زنجان شهر ملیله و ملایر به‌عنوان شهر مبلمان منبت ثبت جهانی شده‌اند خاطرنشان کرد: هم‌اکنون روستای قاسم‌آباد استان گیلان نیز به‌عنوان روستای چادرشب‌بافی به ثبت جهانی ر
وی با اشاره به حضور نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی در گیلان برای بررسی و پیگیری روند ثبت جهانی روستای قاسم‌آباد تصریح کرد: غاده حجاوی، کوین موری و ویدا توحدی دی ماه امسال با حضور در گیلان برای تایید نهایی ثبت جهانی روستای قاسم‌آباد به‌عنوان روستای جهانی چادرشب‌بافی اقدام کرده بودند.
 
امیرانتخابی با ابراز امیدواری از اینکه این اتفاق بتواند حوزه گردشگری گیلان را رونق بخشد ابراز داشت: برای بازرسان جهانی میزان تلاش و فعالیت مسئولان و مردم یک منطقه برای ثبت جهانی یک اثر یا مکان حائز اهمیت است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : قاسم آباد رودسر ثبت جهانی شد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است