نوبخت، امسال پروژه تمام می شود ۷خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲

خط آهن رشت – انزلی 31 درصد پیشرفت دارد

شبکه خبری گیلان 24: معاون رییس جمهور در رشت گفت: دولت تلاش می‌کند ساخت خط آهن رشت – انزلی را تا پایان امسال به بهره برداری برساند.


نوبخت با بیان اینکه تکمیل خط آهن حوزه ی نوستراک در ایران از اولویت‌های عمرانی دولت است افزود: برغم محدودیت های مالی موجود، دولت تمام تلاش خود را برای تزریق اعتبارات لازم جهت طرح های اولویت دار عمرانی از جمله خط آهن رشت - انزلی بکار می گیرد.

وی همچنین روند اجرای طرح خط آهن 31کیلومتری محور رشت- انزلی را با 31 درصد پیشرفت رضایتبخش عنوان کرد و گفت: تا پایان امسال این خط به منطقه ی آزاد انزلی خواهد رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ی کشور گفت:خط آهن محور رشت - انزلی در حال حاضر در قالب دو قطعه ی 6و7 روی هم 35درصد پیشرفت کار دارد و برای آن تاکنون 110میلیارد تومان هزینه شده است.

 محمدباقر نوبخت همچنین تکمیل خط آهن مسیر نوستراک را برای توسعه ی تجارت و ترانزیت ایران با حوزه ی خزر و روسیه ضروری دانست و به پیمانکاران دو قطعه ی 6و7 طرح احداث خط آهن رشت - انزلی اطمینان داد که برای تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح، وقفه ایی ایجاد نخواهد شد.

وی افزود:دولت برای احداث این مسیر در مجموع 400میلیارد تومان اختصاص و تاکنون 110میلیارد تومان این مبلغ را تخصیص داده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : خط آهن رشت – انزلی 31 درصد پیشرفت دارد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است