مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان ، ۲۲مهر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۳۰

200 برنامه طی هفته وقف در گیلان اجرا می شود

شبکه خبری گیلان 24: مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به انجام 200 برنامه در هفته وقف، از اجرای طرح وقف‌های مشارکتی با شعار «همه واقف باشیم» در دهه وقف در استان خبر داد.

حجت الاسلام ستار علیزاده  در نشست خبری از تمرکز برنامه های این اداره برای محرومیت زدایی و کمک به نیازمندان با اجرای طرح وقف مشارکتی خبر داد و گفت:راه اندازی طرح وقف های مشارکتی در هر شهرستان با شعار «همه واقف باشیم» یکی از اقدامات مهم این اداره کل است.
    وی با اشاره به اجرای 200ویژه برنامه در دهه وقف امسال افزود: گلباران مزار شهدا، دیدار با مسئولان استانی و شهرستانی، سخرانی پیش از نماز جمعه، دیدار با خانواده های شهدا، برگزاری نشست های مختلف و تکریم واقفان خیراندیش از مهمترین این برنامه ها است.
    مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه از دهه وقف پارسال تا کنون 12وقف جدید با بیش از 5هزار مترمربع با نیت ساخت و توسعه مساجد و وقف قرآنی به ثبت رسیده است گفت: با وجود تعطیلی بقاع متبرکه بخاطر شیوع ویروس کرونا، اداره کل اوقاف گیلان توانست 20هزار بسته بهداشتی به ارزش 800میلیون تومان، 5هزار بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد تومان و 60هزار وعده غذای گرم به ارزش 400میلیون تومان بین خانواده های آسیب دیده از کرونا و محرومان توزیع کند.
    حجت الاسلام ستار علیزاده همچنین از راه اندازی 15کارگاه تولید ماسک در استان خبر داد و افزود:برای راه اندازی این کارگاه ها 110میلیون تومان هزینه شد.
    وی گفت:در دوران شیوع ویروس کرونا در این کارگاه ها 140هزار عدد ماسک تولید و رایگان بین اقشار محروم و کم درآمد جامعه توزیع شد.
    مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از اجرای طرح مودت، که خیران به جای پرداخت وجه نقد، تجهیزات و امکانات را با هزینه خودشان تهیه می کنند خبر داد و افزود: از دهه وقف پارسال تا کنون، خیران 30 میلیارد تومان به بقاع متبرکه استان کمک کردند.
    حجت الاسلام ستار علیزاده همچنین از انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل مسکن و شهرسازی استان خبر داد و افزود: در راستای حمایت از محرومان و کمک به ساخت مسکن آنان، در قالب تفاهم نامه ای قرار شده است برخی از زمین های موقوفه برای ساخت مسکن محرومان در اختیار اداره کل مسکن و شهرسازی قرار بگیرد.
    مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه در حال حاضر 20هزار رقبه مسکونی، تجاری و کشاورزی داریم تصریح کرد: با راه اندازی وقف های مشارکتی می توانیم برای تامین دارو و هزینه های درمان، مسکن، اشتغال و ازدواج نیازمندان و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمکهای قابل توجهی داشته باشیم.

 

    وی  با بیان اینکه از دهه وقف پارسال تا کنون 5میلیارد تومان از محل درآمد موقوفات به نیازمندان کمک شده است، تصریح کرد: با کمک واقفان خیر اندیش و خیران امسال در آستانه سال تحصیلی 667بسته نوشت افزار به ارزش 250میلیون تومان بین دانش آموزان نیازمند و همچنین در حوزه دارو و درمان افراد نیازمند یک میلیارد و 200میلیون تومان هزینه شده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مدیرکل اوقاف هفته وقف

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است