مدیرعامل آبفای گیلان، ۲۸آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶

آبرسانی 200 روستای گیلان بهبود یافت

شبکه خبری گیلان 24: وضعیت آبرسانی 200 روستای استان گیلان پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی بهبود یافت.

به گزارش دفتر روابط عمومي و آموزش همگاني شركت آب و فاضلاب استان گيلان؛ مدیرعامل این شرکت گفت: از ابتدای سال 99 و با یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، کیفیت خدمات آبرسانی به 200 روستای این استان ارتقاء یافت.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان افزود: در سال جاری به منظور تقویت کمیت و کیفیت آب شرب این روستاها 389 لیتر بر ثانیه، آب شرب تولیدی از تاسیسات شهری برای بهره مندی 153900 نفر جمعیت ساکن روستاها انتقال داده شد.

وی، بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان را یکی از مهم ترین طرح های شرکت آب و فاضلاب جهت تقویت آب آشامیدنی روستاهای استان دانست و گفت: تاکنون یکصد لیتر بر ثانیه از دبی تولیدی مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان به روستاها اختصاص یافته است.

مدیرعامل آبفای گیلان افزود: 3 واحد ایستگاه پمپاژ در شهر شلمان از توابع لنگرود، رودبنه از توابع لاهیجان و روستای صفرابسته از توابع آستانه اشرفیه نیز، بعد از تغییر ساختار، در مدار بهره برداری قرار گرفت که منجر به افزایش دبی  روستاهای تحت پوشش آنها به میزان 65 لیتر بر ثانیه شد.

حسینی در ادامه افزود: با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ شهر شلمان، دبی آب این شهربه میزان 25 لیتر در ثانیه برای  6500 نفرافزایش یافت و در شهر رودبنه نیز 4500 نفر از افزایش دبی 15 لیتر برثانیه ای این شهر بهره مند شدند.

رئیس هیإت مدیره آبفای گیلان همچینین اشاره داشت: ایستگاه پمپاژ صفرابسته با دبی انتقالی 25 لیتردر ثانیه با هدف  تقویت فشار آب 21 روستای آستانه اشرفیه با جمعیتی بالغ بر 16000 نفر، وارد مدار بهره برداری شد.  

وی همچنین یادآور شد: ترمیم خطوط انتقال مجتمع آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه به منظور کاهش هدر رفت آب و افزایش برداشت آب برای مناطق تحت پوشش، از دیگر اقدامات مهم شرکت آب و فاضلاب گیلان در این مدت بوده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آبفای گیلان مدیر عامل آب روستایی یکپارچه سازی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است