فرمانده سنتکام: ۲۹آبان ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۲

هدف ایران اینست، ما را از عراق بیرون کند

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: فرمانده ستاد نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) با اعلام اینکه ایران به دنبال بیرون کردن نظامیان آمریکایی از عراق است، مدعی شد : دولت عراق خواستار ادامه همکاری با آمریکا و ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش است.

این فرمانده ارشد آمریکایی در خصوص اقدامات ایران علیه آمریکا در منطقه گفت: «شاید بتوان گفت که مهم‌ترین هدف ایران این است که ایالت متحده را از عراق بیرون کند. اما دولت عراق نشان داده است که با توجه به تهدید داعش، می‌خواهد شراکت خود با ایالت متحده و نیروهای ائتلاف را حفظ کند.»

وی در ادامه با متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه، گفت: «حضور ما در منطقه یک پیام واضح و یک سیگنال مشخص را درباره توانمندی‌های ما و مهم‌تر از آن درباره اراده ما برای دفاع از شرکایمان و منافع ملی ایالات متحده ارسال می‌کند.»

مکنزی که پیش از این نیز علی‌رغم سیاست‌های خصمانه کشورش علیه ایران ادعا کرده بود که آمریکا به دنبال دامن زدن به تنش‌ با ایران نیست، در صحبت‌های امروز خود نیز بار دیگر تأکید کرد که سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران شامل مؤلفه‌های نظامی نیست و فقط ابعاد سیاسی و اقتصادی را در بر می‌گیرد

نگاه تحلیلی رسانه:
وقتی اخبار را دنبال می کنیم و به تیترهایی از این دست بر می خوریم که یک فرمانده برجسته غربی صریح اعلام می کند: هدف ایران این است که آمریکا را از عراق بیرون کند- از شور و شعور و شعف و افتخار به خود و همه ایرانی ها می بالیم .
به همه جوانان غیرتمند و قهرمان دیروز و رزمندگان سلحشور دوران دفاع مقدس " شهدا، جانباران و آزادگان" و جوان های شجاع، باور مند و متعهد امروز می بالیم که ایران مقتدر را در چه مرحله ای از اقتدار رسانده اند که فرمانده بزرگ غربی با نوعی ترس و نگرانی عنوان می دارد: ایران می خواهد ما را از منطقه و از عراق بیرون کند.
ایرانی که تا همین چند سال قبل در دوره حکومت پهلوی جرائت نداشت به یک استوار آمریکایی بگوید بالای چشم تو ابرو است، امروز در کمال قدرت و جسارت  به نظامیان آمریکایی فرمان می دهد در خلیج همیشه فارس نمی توانند جوالان دهند..
یا به ایالات متحده  که خود را قدرت نخست جهان می داندمی گوید، اگر جسارت را داشته باشید  و حمله کنید همه منافع و منابع شما در منطقه و در صدر آن سرتاسر اسرائیل را با خاک یکسا ن می کنیم.
به واشنگتن توصیه می کند،  در کشورهای منطقه به خصوص کشورهای دوست ایران جولان ندهد که نوکش را مانند ساعقه خواهیم چید.
این افتخار بی نظیر است و پیامی برای دیگر نهضت ها و کشورهای آزادی خواه است  و اگر در داخل کشور مدیران ما بلد باشند که در عرصه اقتصادی و اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی به دور از شعار و زیاده خواهی ها درست مدیریت کنند و جیب های خود را بسته و اندیشه هایشان  را باز نگه دارند  تا مردم راحت تر زندگی کنند ، در بخش امنیتی  سرفرازان و دلیر مردان ارتش و سپاه و بسیج تکلیف و رسالت خویش را به درستی انجام می دهند.
آفرین بر شما سرافرازان ، فرزندان سلحشور و اندیشمندان عرصه علم و امنیت که مرزها را در نوردیده اید و همچنان راست قامت به پیش می روید. احسنت بر شما که در کنار مشکلات لجام گسیخته اقتصادی و اجتماعی اگر شما را نداشتیم نمی دانستیم به چه چیزی باید افتخار می کردیم..
آفرین بر شما، مرحبا بر شرفتان و بر مردانگی تان .......................

منبع : گیلان 24

برچسب ها : هدف ایران این است که ما را از عراق بیرون کند

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است