۱۲اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷

آگاهی‌بخشی‌های عمومی برای ترویج فرهنگ نوع‌دوستی بیشتر شود

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به پیشتازی مردم استان در انجام کمک‌های انسان‌دوستانه و همکاری به همنوعان خویش گفت که لازم است با اطلاع رسانی گسترده، آگاهی‌بخشی‌های عمومی برای ترویج فرهنگ نوع‌دوستی بیش از پیش شود.

دکتر ارسلان زارع در همایش ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت و تجلیل از سپرده‌گذاران خیّر و ارتباط تصویری با رئیس کمیته امداد کشور، در اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیران نیک اندیش اظهار داشت: قرض الحسنه، سنتی نیکو و برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام و نوع دوستی ملت ایران است و تلاش در راستای ترویج این فرهنگ ، اقدامی پسندیده به شمار می آید.

وی با یادآوری پیشتازی همیشگی مردم گیلان در مساعدت و همکاری به همنوعان خویش ادامه داد: آمارها گویای  همکاری خوب مردم در انجام این فرهنگ و طرح های مشابه کمیته امداد است.

استاندار گیلان افزود: به سبب ظرفیت بالای اجتماعی و فرهنگی مردم استان، لازم است با اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی‌های بیشتر و تبیین فزون‌تر فرهنگ اصیل و ارزشمند قرض الحسنه، این طرح پویاتر و شکوفاتر از قبل استمرار یابد.

دکتر زارع اضافه کرد: در چنین صورتی؛ این طرح نه فقط برای مساعدت و گره گشایی مشکلات افراد تحت پوشش کمیته امداد، بلکه در راستای اشتغالزایی و ارتقاء سطح معیشت خانوارها هم مفید واقع می شود.

وی گفت که در راستای تقویت همراهی ها در اجرای این طرح، به تمامی دستگاه های دولتی تکلیف می شود که همکاری لازم را داشته باشند.

در پایان ؛ خیران حاضر در این مراسم با اهداء لوحی از سوی استاندار گیلان تجلیل شدند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار گیلان آگاهی‌ بخشی‌های عمومی ترویج فرهنگ نوع‌دوستی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است