کد : 154 ۱۳آبان ۱۴۰۲ ساعت 13:52
برای رفع مشکلات طرح دارویار،

دارو سازان گیلان اجتماع کردند

وب سایت رسمی گیلان ۲۴: داروسازان موسس داروخانه در گیلان با حضور در محل انجمن داروسازان استان، خواستار پیگیری رفع مشکلات طرح دارویار در پرداخت مطالبات داروخانه ها و اصلاح قرارداد یکطرفه بیمه ها با داروخانه ها شدند
دارو سازان گیلان اجتماع کردند

داروسازان با نصب پلاکادرهایی اعلام کردند، بابت تاخیرات تقریبا همیشگی و پرداخت بدون نظم بدهی بیمه ها به داروخانه ها هیچ جریمه ای در نظر گرفته نشده و در نتیجه مطالبات مراکز قرارداد بیمه ها به حیات خلوت بیمه ها برای تصرف امانات مالی مراکز و پرداخت با تاخیر و غیر قابل اتکا تبدیل شده است.

عدم پرداخت منظم و به موقع این مطالبات خصوصا بعد از اجرای طرح دارویار، که با وجود مزیت کنترل شوک افزایش قیمت داروها برای بیماران، در عوض با رشد زیاد میزان طلب داروخانه ها از بیمه ها باعث گردیده تنها چند ماه تاخیر در پرداخت مطالبات داروخانه ها باعث تخلیه کامل نقدینگی و بلوکه شدن گردش اقتصادی داروخانه ها به علت افزایش چک های برگشتی به شرکت های پخش گردد.

از تبعات این امر علاوه بر عدم توان داروخانه ها برای خرید داروهای ضروری بیماران، همچنین باعث آسیب به زنجیره تامین دارو اعم از شرکت های پخش و تولید کننده در تامین نقدینگی لازم گردیده است.

در واقع با بلوک و انسداد عودت مطالبات داروخانه ها توسط بیمه ها و سازمان برنامه و بودجه که متولی طرح دارویار معرفی گردیده است، همه اجزای سیستم دارویی کشور دچار کلاپس و فروپاشی گردیده است که لازم است در این خصوص تمهیدات فوری اندیشیده شود.

گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. کتاب اثری مرجع دانشگاهی است که برای مدیران اجرایی و فرهنگی ، فعالان رسانه ای و مدیران و همکاران روابط عمومی های سراسر کشور انشاالله مفید و کاربردی باشد. این کتاب در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مباتی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران ، سوژه یابی و روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. پیام تان را به ایمیل "نویسنده" ارسال فرمایید. mohammadpour3650@yaho.com