کد : 157 ۱۴آبان ۱۴۰۲ ساعت 15:41
نظر شما چیست؟

آزاد راه قزوین به رشت چرا در منطقه رودبار متوقف ماند?

پایگاه رسمی خبری گیلان ۲۴: مجری طرح آزاد راه قزوین به رشت در منطقه منجیل شهرستان رودبار برای بین ۸ تا ۹ کیلومتر که جزو اولویت‌های وزارت راه عنوان کرده ، مدعی است علاوه بر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت شده از محل سفر رئیس جمهور به گیلان درخواست بودجه‌ای دیگر به میزان ۶۰۰ میلیارد تومان را ارایه کرد.!
آزاد راه قزوین به رشت چرا در منطقه رودبار متوقف ماند?


محمد پردل نژاد مدیر حوزه طرح‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور در گیلان بر خلاف اظهارات مجری " پیمانکار" این بازگشایی به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
گمان نویسنده این است که تناقض ها در اظهارات دیگر مسئولان راه و شهرسازی، مدیران اجرایی استانی و کشوری نشان دهنده این موضوع است که گشایش گره چند کیلومتری ناچیز حتی با همه سختی ها و نیاز به اعتبارات ریشه در جای دیگری دارد..
به نظر می رسد ، زمانی که پیمانکاران و مجریان راه سازی آن هم از نوع آزاد راه و راه آهن در چند سال اخیر هزاران کیلومتر پروژه را اجرا و در نزدیک به بیست کشور در سراسر جهان با توانمندی بالا و دانش کافی هر تونل و گره کوری را باز می کنند، گشودن این هفت ، هشت کیلومتری اساسا کاری ندارد.
مردم منطقه به خوبی می دانند  و بارها اظهار کرده اند که باز کردن این گره برای مهندسان و مجریان ایرانی مثل آب خوردن است اما ریشه کار در ممانعت برخی مسئولان و مردمی دارد که از این ناحیه منعفت می برند و  با انحراف مسیر تردد خودروها و مسافران میلیونی در ایام تعطیلات از وسط بازار رودبار ، کسبه و اقتصاد منطقه دچارضرر و زیان فراوانی می شود.
گفته می شود، بازاریان ، مسئولان شهرستان و استان و کسبه در حال خریدن زمان هستند تا بتوان بخش عمده این بازار عرضه و تقاضا را به مکانی مناسب در مسیر مسافران و گردشگران قرار دهند و مشخص هم نیست که این زمان چند ماه یا چند سال دیگر به طول بیانجامد.
به عنوان کسی که در سال چند نوبت از این مسیر تردد می کند، ترافیک این ناحیه در مرز منجیل به سمت شهررودبار برای مسافران کشنده بوده و علاوه بر هدر رفت ساعات وقت ارزشمند مسافران ، بر روی روح و روان مردم اثرات منفی دارد.
امید است مسئولان شهرستان رودبار و استان  گیلان در این باره پاسخگو باشند که مشکل کارکجاست و با مردم با شفافیت گفت وگو کرده و در راستای حل مشکل تعجیل کنند.
مدیرمسئول پایگاه خبری ، تحلیلی گیلان 24


 

پایگاه خبری گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]