کد : 176 ۲۰آبان ۱۴۰۲ ساعت 20:48
جنایات هولناک، مداوم و فاجعه آمیز!

کشتار ۲۱ هزار کودک، زن و مرد فلسطینی آرام تان نکرد؟

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر جنایتکار ، خشمگین و سنگدل رژیم صهیونیستی که تعادل روحی خود را با عملیات طوفان الاقصی از کف داده است، با قتل عام بی رحمانه بیش از بیست هزار کودک، زن و مردم فلسطینی در مدت حدود دو ماه در نوار شمال و جنوب غزه، عطش کشتن و جنایت بی حدش ادامه دارد و اکنون دچار جنونی غیر قابل کنترل شده است.!
کشتار 21 هزار کودک، زن و مرد فلسطینی آرام تان نکرد؟

این جانی آدم نما که سالهاست به کشتن و شهادت مردم مظلوم فلسطین با سلاح های پیشرفته آمریکایی، انگلیسی و حمایت های گسترده کاخ سفید و انگلیسی های استثمارگر ادامه می دهد، در  دومین ماه جنگ و تجاوز علیه مردم غزه ، بیش از پیش حملات را به بیمارستان ها شدت بخشیده و همچون قوای چنگیر خان مغول به هیچ احدی رحم نمی کند.

همگام با این جنایت های ، کاخ سفید و دولت های آلمان و انگلیس با افزایش کمک های مالی، نظامی و تسلیحات مدرن بر آتش جنگ دمیده اند و در عین حال مانند همیشه دم از دموکراسی، حقوق بشر شده و خود را ضد تروریست می نامند.!

ارتش تحت فرمان نخست وزیر بازنده و  بی منطق صهیونیست ها طی دو ماه جنگ و تجاوز تمام زیر ساخت های منطقه غزه را نابود کرد و به مراکز تجمع، مدارس، مساجد، درمانگاهها، خانه های مردم و حتی مهد کودک ها رحم نکرد...

نتانیاهو تصور می کند، با این اقدام های وحشیانه و جنایت بار می تواند خود را از فضای وحشتی که دچارش شده است  نجات دهد در حالی که هر روز  بر دامنه نفرت و انزجار علیه وی ودولت صهیونیستی در سراسر جهان افزوده می شود.

تظاهرات محکوم کردن رژیم اشغالگر صهیونیست  از سوی مردم  در کشورهای اروپایی به خصوص در آلمان ، ایتالیا، فرانسه و به ویژه انگلیس  و اسپانیا و افریقا و خاورمیانه این روزها وارد فاز جدیدی شده است و جهان علیه صهیونیست ها بیدار و آگاهتر شده است.

آگاه از این همه جنایت و نابود کردن بی منطق و بی محابا مردم بی دفاع فلسطین موجب این آگاهی ها شده است و شکی نیست که صهیونیست ها به خصوص دولت کنونی دیگر روز خوشی را نخواهند دید.

 در میان این همه کشتار مردم مظلوم توسط جنگنده های پیشرفته آمریکایی و تانک های انگلیسی و سلاح های انفرادی مجهز دیگر کشورهای غربی ، هنوز برخی رسانه ها و به ویژه به اصطلاح کارشناس های کر و کور فارسی زبان متوجه نیسستند که در غزه چه فجایعی رخ داده  و جنایات ادامه دارد و  یا با بی شرافتی خود را به آن راه می زنند و فقط مقاومت فلسطین را تروریست توصیف می کنند..

مقاومت غزه اگر در 15 مهر ماه " 7 اکتبر" یک عملیات علیه دولت نتانیاهو  و نظامیان دولت غاصب انجام دادند،  برای آن بود که 75 سال تمام نظامیان تا دندان مسلح صهیونیست در این سرزمین اشغالی جنایت وحشتناک مکرر کردند و افتخار از این جنایت هرگز ابراز ندامت نکردند.! .

یکی از فرماندهان نظامی صهیونیست  ها در مصاحبه ای تلویزیونی وقتی از او سئوال شد ، تا کنون و  در عملیات های طولانی علیه مردم بی دفاع چند فلسطینی را کشته ای  و او  با خنده پیروزمندانه ای می گفت:  مسلسل اش را  با خشاب نواری کامل در دست و همه گلوله ها  را به سمت مردم بدون سلاح و بی دفاع خالی می کردم و از این جنایت سرمست بود..!!

این فرمانده و افرادی نظیر او و نخست وزیر دولت کنونی صهیونیست ها تصور با این کشتارها و خونریزی ها احساس پیروزی دارند، در حالی که باید بدانند با کشتار بیشتر عاقبت بدی در انتظارشان است..

.امید است با برگزاری نشست سران کشورهای اسلامی ، جامعه اسلامی یک تصمیم  قاطع ، تمام کننده ، مقتدرانه و غیر سازش کارانه علیه دولت غاصب اتخاذ کرده و اجازه تداوم این جنایت ها را به آمریکایی ها و صهیونیست ها ندهند.

آنها در اولین گام می توانند با تحریم های شدید  دولت صهیونیست و باز کردن گذر گاه های  در مرز مصر و فلسطین  و کمک به مردم ستمدیده این خواسته به حق را اجرایی کنند. انشاء الله.

در این راستا و عاقبت دولت صهیونیستی دیدگاه یک کارشناس مسائل خاورمیانه قابل توجه است: 

 

توماس فریدمن، کارشناس مسائل خاورمیانه: اسرائیل دیگر اسرائیل نخواهد شد!

♨️ آنها در معرض خطر واقعی هستند، خطری بزرگتر از هر زمان دیگری

♨️ اسرائیل بدترین رهبر تاریخ خود شاید در تمام تاریخ یهود را دارد! احساس تحقیر و گناه عمیقی به ارتش و تشکیلات دفاعی اسرائیل تحمیل شده است

توماس فریدمن، متخصص مباحث سیاست خارجی، خاورمیانه و مسائل زیست‌محیطی و برنده سه جایزهٔ پولیتزر در نیویورک تایمز نوشت:

➖ چند روز پیش از آنکه بخواهم به تل آویو بروم، بسیاری از دوستان و نزدیکانم به من هشدار دادند که اسرائیل پس از 7  اکتبر دیگر اسرائیل قبلی نیست؛ آنها حق داشتند.اسرائیل اکنون به مکانی تبدیل شده است که ساکنان آن هرگز قبلاً در آن زندگی نکرده‌اند. جایی که ژنرال‌های اسرائیلی قبلاً هرگز مجبور نشده بودند از آن محافظت کنند و متحدی به نام آمریکا،  آمریکا هرگز قبلاً مجبور به مداخله و دفاع مستقیم از آن نشده بود. پس از سفر به اسرائیل و کرانه باختری، اکنون درک می کنم که چرا همه می‌گفتند این حجم بزرگ از تغییر پس از حملات ناگهانی حماس در آنجا روی داده است. صریح بگویم :اکنون برای من کاملاً روشن است که اسرائیل در این برهه در معرض خطر واقعی قرار دارد؛خطری به مراتب بزرگ‌تر از هر زمان دیگری از سال 1948 و این تهدید واقعی به سه دلیل کلیدی روی داده است که به شما می‌گویم:

⭕️ اول، اسرائیل با تهدیدات مجموعه‌ای از دشمنان مواجه است که جهان‌بینی تئوکراتیک را با تسلیحات مدرن قرن 21 ترکیب کرده‌اند و این دشمنان اسرائیل را دیگر نمی‌توان  به‌عنوان گروه‌های کوچک شبه‌نظامی سازماندهی کرد، بلکه آنها هر کدام به نوبه خود  دارای ارتش‌های مدرن با تیپ‌ها، گردان‌ها، قابلیت‌های سایبری، موشک‌های دوربرد، پهپادها و پشتیبانی‌های فنی-لجستیک هستند . صحبت من در مورد حماس ، حزب الله لبنان، گروه‌های مقاومت اسلامی در عراق و حوثی ها(انصارالله) در یمن  و اکنون حتی ولادیمیر پوتین که آشکارا حماس را در آغوش گرفته است.باید بپذیریم  این نیروهای ضداسرائیلی مدت‌هاست که برای چنین روزی برنامه‌ریزی کرده و اکنون شاهدیم که همه آنها کنار هم ظاهر شده‌اند و اسرائیل را از همه طرف تهدید می‌کنند.هدف نیروهای ضداسرائیلی این است که اعتماد اسرائیلی ها را از بین ببرند و این امر را اثبات کنند که سرویس های دفاعی و اطلاعاتی تل‌آویو دیگر نمی‌توانند از آنها در برابر حملات غافلگیرانه محافظت کنند  و اگر این مهم به صورت کامل برای ساکنان اسرائیل اثبات شود، اسرائیلی ها مجبور خواهند بود ابتدا از مناطق مرزی دور و سپس به طور کامل از اسرائیل خارج شوند. من از اینکه چه حجم از مردم اسرائیل اکنون همین خطر را کاملا احساس می‌کنند، متحیر شده‌ام . یکی از دوستانم که در اورشلیم(قدس) زندگی می‌کند به من گفت که او و شوهرش به تازگی مجوز حمل سلاح گرفته‌اند و در خانه خود چند سلاح کمری نگهداری می‌کنند.متأسفانه باید اذعان کنم که حماس ترس را در دل بسیاری از سران اسرائیلی حتی در مناطقی بسیار دورتر از مرز غزه ایجاد کرده است.

⭕️ خطر دومی که من می بینم این است که تنها راه قابل تصوری که اسراییل می تواند مشروعیت، منابع، زمان و متحدان را برای جنگیدن با چنین جنگ سختی آنهم با دشمنانی چنین زیاد به دست آورد، داشتن شرکای تزلزل ناپذیر در خارج به رهبری ایالات متحده است. رئیس جمهوری  بایدن، در تلاش برای کمک به اسرائیل در راستای هدف فوری خود یعنی سرنگونی حماس در غزه ، گام‌هایی را برداشته است.اما جنگ اسرائیل علیه حماس در غزه مستلزم نبردهای شهری و خانه به خانه است که هزاران تلفات غیرنظامی شامل مردان، زنان و کودکان بیگناه  را در پی خواهد داشت.باید بپذیریم که نابودی حماس بسیار سخت است و زیرساخت‌های نظامی این گروه در تونل های چندین کیلومتری قرار گرفته‌اند،از این رو نباید انتظار داشت که اسرائیل به سرعت بتواند به هدف خود دست یابد.

⭕️ سومین نگرانی عمیق من که شاید مهم‌ترین دغدغه من هم باشد این است که،اسرائیل بدترین رهبر تاریخ خود  شاید در تمام تاریخ یهود  را دارد که هیچ اراده یا توانایی انجام ابتکارات خاص را ندارد. بدتر از آن، من ازحمایت بی چون و چرای نتانیاهو از پایگاه راست افراطی خود  و سرزنش مداوم سرویس های امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل از سوی «بی.بی» در جنگ حیرت زده شده ام. بایدن برای بدست آوردن منابع، متحدان و زمان برای اسرائیل به حفظ همبستگی میان ارکان حکومتی و مردم اسرائیل نیاز دارد که اکنون متاسفانه در این مسیر قرار نداریم.باید بگویم اگر نتانیاهو همچنان بر همین مواضع خود اصرار بورزد، بایدن نمی‌تواند به اسرائیل کمک کند تا ائتلافی از آمریکا، اروپا و شرکای میانه‌رو عرب بسازد.بیایید این خطرات را بررسی کنیم.

 

 

 

 

وب سایت رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]