کد : 215 ۲۸آبان ۱۴۰۲ ساعت 22:34

۱۰۰ هزار خیر در کشور فعال هستند

پایگاه خبری گیلان ۲۴: یکصد هزار خیریه در کشور با همت مردم بر اساس اندیشه دینی و اعتقادی فعالیت و به اقشار نیازمند خدمات رسانی می کنند.
100 هزار خیر در کشور فعال هستند

عضو هیات امنای کمیته امداد امام خمینی (ره)روز یکشنبه در همایش تجلیل از موسسات خیریه و تشکل‌های مردمی استان گیلان در تالار مرکزی رشت اظهار کرد: فعالان در موسسات خیریه و تشکل‌ها برای رسیدگی به حوائج مردم و نیازمندی‌های آنان برگزیده شدند.

وی حضرت علی (ع) را نمونه و الگویی برای کمک به فقرا و نیازمندان دانست و با اشاره به الگوگیری از مولای متقیان برای رفع نیازمندی‌های مردم اضافه کرد: حضرت علی (ع) از منابع، محل درآمد و کار تولیدی و کشاورزی خود برای کمک به فقرا اختصاص می‌دادند.

 حمیدرضا ترقی عنوان کرد: حضرت علی (ع) این الگو را برای ما ارائه کردند تا انفاق از محل کسب درآمد افراد در کار و تولید، برای کمک به نیازمندان انجام شود که بخشش از این راه بسیار ارزشمند است.

ترقی با بیان اینکه در نظام احسان و نیکوکاری اسلامی انفاق بر چند نوع است، اظهار کرد: از میان انواع بخشش، انفاقی که برای کسب رضای خدا بدون منت بر کسی انجام شود از همه ارزشمندتر است.

عضو هیات امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: انفاق مساله‌ای ارزشمند است که اگر با شروط انجام شود در جامعه مثمرثمر خواهد بود؛ ضمن اینکه بخشش باید بر اساس مبانی دینی و اسلامی از اموال حلال باشد.

ترقی با تاکید بر اینکه موسسات خیریه باید در کنار هر بنگاه اقتصادی ایجاد شود، اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست‌های کلان کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ساماندهی ظرفیت عظیم موسسات خیریه به منظور حرکت در مسیرفقرزدایی و رفع محرومیت واقعی در جامعه تلاش می‌شود.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]