کد : 217 ۲۸آبان ۱۴۰۲ ساعت 23:22
اردوغان،

نتانیاهو رفتنی است

رئیس جمهور ترکیه گفت:نتانیاهو هزینه سنگینی را بر اسرائیل و جهان تحمیل کرده است. ما هر چه در توان داریم برای مجازات عاملان این جنایت‌ها انجام خواهیم داد.
نتانیاهو رفتنی است

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شامگاه جمعه در بازگشت از آلمان در گفتگو با خبرنگارانی که وی را در هواپیما همراهی می‌کردند، گفت: «۷۰ درصد مردم اسرائیل با نتانیاهو مخالفند. نتانیاهو رفتنی است. از دست او راحت خواهیم شد. اسرائیل و یهودیان جهان نیز از دست او رها خواهند شد.»
اردوغان گفت: «نتانیاهو هزینه سنگینی را بر اسرائیل و جهان تحمیل کرده است. ما هر چه در توان داریم برای مجازات عاملان این جنایت‌ها انجام خواهیم داد. اگر همه جهان نیز از پیگیری این موضوع صرف نظر کنند ما آن را پیگیری خواهیم کرد.»
رئیس جمهور ترکیه برقراری آتش بس فوری در غزه را ضروری دانست و گفت: این صحیح‌ترین گامی است که می‌توان برای غزه برداشت.
وی افزود: پس از برقراری آتش بس اسرائیل باید به خاطر ویرانی‌ها در غزه وادار به پرداخت غرامت شود. ما هر کاری که در این زمینه لازم باشد، انجام خواهیم داد.
اردوغان تاکید کرد: از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط زندگی مردم غزه و بازگرداندن امید به این منطقه فروگذار نخواهیم کرد.
رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه اسرائیل تلاش می‌کند مانع انتقال کمک‌های بشردوستانه به غزه شود، گفت: به رغم این مسئله برای ادامه حیات غزه به تلاش هایمان ادامه خواهیم داد.
وی گفت: اسرائیل با دروغگویی‌های فراوان تلاش می‌کند حملات، اشغالگری‌ها و جنایات جنگی را که در غزه مرتکب شده است، توجیه کند.
رئیس جمهور ترکیه همچنین با تاکید بر اینکه اسرائیل دارای سلاح‌های هسته‌ای است، نظارت بر سلاح‌های هسته‌ای اسرائیل را ضروری دانست.
وی گفت: از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار نظارت بر سلاح‌های هسته‌ای اسرائیل خواهیم ش
د.

گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. کتاب اثری مرجع دانشگاهی است که برای مدیران اجرایی و فرهنگی ، فعالان رسانه ای و مدیران و همکاران روابط عمومی های سراسر کشور انشاالله مفید و کاربردی باشد. این کتاب در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مباتی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران ، سوژه یابی و روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. پیام تان را به ایمیل "نویسنده" ارسال فرمایید. mohammadpour3650@yaho.com