کد : 97 ۱آبان ۱۴۰۲ ساعت 23:09
وزیر صمت:

مردم در خرید خودرو عجله نکنند

پایگاه خبری ، تحلیلی گیلان ۲۴: با واردات خودرو، افزایش تولید و سیاست های در پیش گرفته دولت، آرامش به بازار خودرو بر می گردد تا دغدغه ها کاهش یابد.
مردم در خرید خودرو عجله نکنند

علی آبادی وزیر صنعت معدن تجارت در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به حل مشکل آلودگی هوا ناشی از سوخت خودروها اظهار داشت: روزانه ۱۳۰میلیون لیتر بنزین و ۱۰۰ میلیون لیتر گازوئیل مصرف می‌شود که در افزایش آلودگی هوا و گرمایش زمین بسیار موثر است که دولت بر تولید خودروهای برقی داخلی و واردات آن تمرکز کرده و تا پایان سال شاهد ورود تاکسی‌ها و اتوبوس‌های برقی و از سال آینده خودروهای شخصی برقی در سطح شهرها خواهیم بود.

علی آبادی با اشاره به رشد فناوری‌ها در تولید خودروهای برقی افزود: از نظر قیمتی تفاوت چندانی بین خودروهای بنزینی و برقی نخواهد بود ولی از جنبه رشد اقتصادی، کاهش انرژی و آلودگی‌های زیست محیطی، استفاده ازخودروهای برقی بهتر است که دولت سعی کرد با اختصاص یارانه به تاکسی‌های برقی از این مساله حمایت کند. البته اقداماتی هم برای یارانه خودروهای شخصی برقی در دست اقدام است تا آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود.

وی با تاکید بر اینکه با اقدامات انجام شده آرامش نسبی خوبی در بازار خودرو حاکم شده بیان داشت: در حوزه تولید خودروهای مونتاژی ۱۰۰درصد افزایش تولید داریم، تولید خودروسازان داخلی افزایش یافته که در نیمه دوم رکورد سال را خواهیم زد، واردات خودروهای نو و دسته دوم هم به نتایج خوبی رسیده که نشان از تعادل در بازار عرضه و تقاضا دارد.

وزیر صمت گفت: لایحه واردات خودرو کارکرده تصویب و به زودی ابلاغ می‌شود و درمورد خودروهای مناطق آزاد هم مقدمات کار انجام شده تا نگرانی‌ها و تقاضای مردم در این حوزه پاسخ داده شود.

وی با درخواست از مردم برای همراهی و نظارت در بازار بوسیله سامانه ۱۲۴ تصریح کرد: مردم بعنوان ناظر بازار می‌توانند بوسیله سامانه ۱۲۴ و درگاهی که به زودی رونمایی می‌شود شکایات خود را در حوزه گرانفروشی، کم فروشی یا موارد دیگر به بازرسین ما اطلاع دهند تا با کمک بازرسی‌های دوره ایی از تمامی شرکت‌ها و مغازها و کنترل از مبداء تولید بتوانیم کنترل موثرتری بر کنترل اقتصادی داخل داشته باشیم.

علی آبادی توسعه صنعت صادرات محور را از برنامه‌های دولت دانست و ادامه داد: با هدف افزایش درآمدهای ارزی بویژه در حوزه صنایع با بهبود کیفیت کالا و استانداردسازی متناسب با بازار‌های بین المللی و حضور در بازار‌های کشورهای همسو برای تهاتر کالا، تامین ارزان‌تر کالاهای خود و صادرات خدمات فنی مهندسی، صنایع و تولیدات ایرانی می‌توانیم بر مسایل اقتصادی داخلی و خارجی خود فائق آییم.

وزیر صمت اظهار امیدواری کرد با پیوند دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان و صنعت و همچنین استفاده از ظرفیت همکاری شرکت‌های کوچک تولیدی با هم، مقیاس اقتصادی خوبی را برای تولیدات خود فراهم و قیمت تمام شده محصولات را کاهش دهیم تا مردم از آرامش بازار اقتصادی بهره‌مند شوند.

پایگاه خبری ، تحلیلی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. کتاب اثری مرجع دانشگاهی است که برای مدیران اجرایی و فرهنگی ، فعالان رسانه ای و مدیران و همکاران روابط عمومی های سراسر کشور انشاالله مفید و کاربردی باشد. این کتاب در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مباتی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران ، سوژه یابی و روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. پیام تان را به ایمیل "نویسنده" ارسال فرمایید. mohammadpour3650@yaho.com