برای قصد فروش املاک شرکت دخانیات ایران،

مدیر عامل دخانیات باید به مجلس پاسخ دهد

مدیر عامل دخانیات باید به مجلس پاسخ دهد
پایگاه خبری تحلیلی گیلان 24: رئیس مجمع نمایندگان گیلان از احضار مدیرعامل شرکت دخانیات ایران به مجلس در پی قصد فروش املاک این شرکت در گیلان خبر داد .

سیدعلی آقازاده امروز  با اشاره به فروش ۲ ملک با ارزش دخانیات در رشت اظهار کرد: دخانیات گیلان یک شرکت خصوصی است و از مالکیت دولت خارج است.

وی با اشاره به برخی از دلایل فروش املاک شرکت دخانیات افزود: دخانیات برای توسعه کارخانجات و تجهیزات، پرداخت حق و حقوق کارکنان، خرید مواد اولیه، بدهی معوقات دولتی نظیر تامین اجتماعی و مالیات قصد تأمین سرمایه از محل فروش اموال کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مطالبه دغدغه‌مندان نسبت به فروش املاک شرکت دخانیات بیان کرد: اخیرا مدیرعامل شرکت دخانیات ایران به مجلس فراخوانده شده و در آینده نیز نشست مشترکی با حضور وی در استان گیلان برگزار خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با حائز اهمیت برشمردن سرمایه‌های شرکت دخانیات در گیلان گفت: این املاک ارزشمند چه تبدیل به احسنت بشوند و چه بمانند از املاک دخانیات هستند.

آقازاده با بیان اینکه توسعه سرمایه‌گذاری یکی از تأکیدات ما به مسؤولان شرکت دخانیات در فروش املاک مازاد است، افزود: عایدی فروش املاک شرکت دخانیات تماماً باید صرف توسعه ماشین‌آلات، زیرساخت و بهبود کیفیت تولیدات دخانی در استان باشد.

 

***

آخرین خبرها حاکی است:

دادستان عمومی و انقلاب رشت در امور حقوق عامه طی نامه‌ای به آشتیانی، مدیرعامل دخانیات ایران بر توقف فوری مزایده املاک این شرکت در رشت، تأکید کرد.

در متن نامه علی‌اصغر عسکری، معاون دادستان عمومی و انقلاب رشت در امور حقوق عامه آمده است «نظر به تشکیل پرونده قضایی در خصوص نظریات کارشناسی اخیر مربوط به ارزش املاک شرکت دخانیات ایران مشتمل بر دو ملک انبار ناصریه در میدان فرهنگ و همچنین اداره پخش و فروش مجتمع دخانیات گیلان در میدان شهرداری رشت، مقتضی است تا زمان تعین تکلیف پرونده قضایی مذکور نسبت به توقف فوری فرایند مزایده املاک مذکور اقدام و نتیجه به این دادسرا گزارش شود».

 شرکت دخانیات ایران بنا بر فرصت مغتنم مولدسازی پیش‌تر طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که در نظر دارد در راستای طرح مولدسازی نسبت به فروش و واگذاری تعدادی از املاک مازاد خود از طریق برگزاری مزایده عمومی یک مرحله‌ای اقدام کند.

دخانیات در اطلاعیه خود، نام دو ملک در گیلان را به میان آورده بود که یکی از آن‌ها ملک قدیمی انبار دخانیات در میدان فرهنگ با بیش از ۶۰ هزار متر زمین و ۲۰ هزار متر ساختمان، به قیمت پایه ۸۸۰ میلیارد تومان و از سویی دیگر، ۲۶۷ میلیارد تومان قیمت پایه برای ملک دخانیات در خیابان سعدی رشت با بیش از ۹ هزار متر زمین و چهار هزار و ۵۰۰ متر ساختمان است، تعرفه تقریباً ارزان املاک با ارزش در دل شهر رشت که به نظر می‌رسید قیمت‌گذاری‌های آن (یک هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان) نیازمند بازنگری است.

.