کد : 173 ۱۸آبان ۱۴۰۲ ساعت 23:38
با کاستن از میزان مصرف،

رایگان گاز مصرف کنید

مدیرعامل شرکت گاز گیلان اعلام کرد: شرکت گاز ۲ طرح تشویقی نیز ارائه داده و مشترکینی که در گروه کم مصرف قرار دارند اگر تا ۷۰ درصد میزان پلکانی گاز را مصرف کنند بهای پرداختی گاز آنان رایگان خواهد بود.
رایگان گاز مصرف کنید

جمال نیکویی اضافه کرد: همچنین مشترکینی که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کمتر گاز مصرف کنند، تا پنج برابر بهای گاز را کمتر پرداخت خواهند کرد که امید است با این طرح‌های تشویقی شاهد کاهش میزان مصرف گاز در سال جاری باشیم.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مصرف گاز خانگی استان به سبب همراهی مردم طی بهار و تابستان امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته، امید است که شاهد میزان کاهش مصرف گاز در نیمه دوم سال جاری هم باشیم.

مدیر عامل شرکت گاز یاد آور شد: یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۳۱۶ مشترک گاز در گیلان وجود دارد که از این تعداد، یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۸۹۴ مشترک خانگی، ۱۰۱ هزار و ۷۵۴ مشترک تجاری، ۶ هزار و ۵۶۵ مشترک صنعتی، هشت نیروگاه و ۹۵ ایستگاه سی ان جی هستند

با توجه به اینکه مصرف پلکانی گاز از ۷۵ مترمکعب به یکصد مترمکعب افزایش یافته، حدود ۸۳ درصد از مشترکین گاز در گیلان در این گروه قرار می‌گیرند که بهای گاز این مشترکین تا ۴۰۰ متر مکعب مصرف گاز، هیچ افزایشی نخواهد یافت.

وی افزود: اما مشترکینی که از ۴۰۱ تا ۷۰۰ مترمکعب گاز مصرف کنند ۳۰ درصد و مشترکینی که بین ۷۰۱ تا هزار مترمکعب مصرفی گاز داشته باشند، ۵۰ درصد افزایش بهای پرداختی گاز خواهند داشت.

وی ادامه داد: مشترکینی که بیش از حد گاز مصرف کنند، بهای پرداختی برای آنان پلکانی و تا ۲۵۰ درصد افزایش خواهد یافت که در این بخش آنانی که بین هزار تا ۱۲۰۰ مترمکعب گاز مصرف کنند مشمول این پرداخت خواهند شد که تعداد این مشترکین در گیلان بین سه الی چهاردرصد است و امید است با توجه به افزایش بهای پرداختی گاز برای مشترکین پرمصرف، میزان این مشترکین در گیلان تقلیل یابد.

.

 

پایگاه خبری گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. کتاب اثری مرجع دانشگاهی است که برای مدیران اجرایی و فرهنگی ، فعالان رسانه ای و مدیران و همکاران روابط عمومی های سراسر کشور انشاالله مفید و کاربردی باشد. این کتاب در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مباتی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران ، سوژه یابی و روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. پیام تان را به ایمیل "نویسنده" ارسال فرمایید. mohammadpour3650@yaho.com