کد : 188 ۲۳آبان ۱۴۰۲ ساعت 13:53
مردم شمال به خصوص گیلانیها مراقب باشند

فروش پرندگان غیر قانونی در بازار های محلی رونق گرفته است!!

پایگاه خبری ، تحلیلی گیلان ۲۴: با فرا رسیدن نیمه دوم سال و آغاز فصل سرما ، مانند سالهای قبل بازارهای محلی استان گیلان و به موازات آن حاشیه تالاب ها و آبگیرها از حضور شکارچیان غیر قانونی پر شده است .
فروش پرندگان غیر قانونی در بازار های محلی رونق گرفته است!!

در این بازارهای محلی و مراکز فروش محصولات روستایی در رشت مرکز استان گیلان و دیگر شهرها و بخش ها عرضه و فروش انواع پرندگان حلال و حرام گوشت و بعضا بیمار همچون آتفلوآنزای پرندگان  در بازارها رونق گرفته است.؟!

بسیاری از مردم محلی این منطقه و سراسر شمال ایران طرفدار گوشت پرندگان محلی برای فراهم کردن خورشت هایی مانند فسنجان در  فصل سرد سال هستند و این پرندگان را بدون توجه به سلامت آنها و یا غیر قانونی بودن شکار خریداری و از متخلفان به نوی حمایت می کنند.؟!

در همین ارتباط رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شفت گفت: به منظور جلوگیری از شکار و فروش انواع پرندگان وحشی و جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای پرندگان بازار هفتگی و بازارهای محلی شهرستان شفت هرهفته بازدید و مورد پایش قرار می‌گیرد.

یاسر ریاضی با اشاره به پایش بازارهای محلی شهرستان شفت از آنفلوانزای پرندگان، اظهار کرد: از نیمه دوم امسال  یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با هماهنگی دادستان، اداره دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری شفت و  با همراهی نیروهای انتظامی هر هفته بازارهای هفتگی و محلی شهرستان را به منظور جلوگیری از فروش پرندگان شکار وصید شده توسط متخلفین بصورت مستمر پایش می‌کند. وی با بیان این‌که آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کمین است، افزود: پیشگیری بهتر از درمان بیماری است.

رئیس  محیط زیست شهرستان شفت در منطقه غرب گیلان گفت: در این راستا ارائه راهکارهای درست و آموزش، نقش مهمی در جلوگیری از شیوع بیماری دارد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان، ریاضی از مردم خواست در صورت مشاهده علائم بیماری در ماکیان و یا پرندگان مراتب را در اسرع وقت با مراجعه به ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

پایگاه خبری تحلیلی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. کتاب اثری مرجع دانشگاهی است که برای مدیران اجرایی و فرهنگی ، فعالان رسانه ای و مدیران و همکاران روابط عمومی های سراسر کشور انشاالله مفید و کاربردی باشد. این کتاب در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مباتی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران ، سوژه یابی و روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. پیام تان را به ایمیل "نویسنده" ارسال فرمایید. mohammadpour3650@yaho.com