کد : 2 ۱۰مهر ۱۴۰۲ ساعت 12:04
در ارتفاع ۱۷۰۰ متری اشکورات،

پلنگ نر در ارتفاعات جنگلی رودسر مشاهده شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تصویر یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات ۱۷۰۰ متری منطقه شکار ممنوع اشکورات رودسر به کمک دوربین تله‌ای به ثبت رسید.
پلنگ نر در ارتفاعات جنگلی رودسر مشاهده شد

حمزه عشوری درباره فیلم به ثبت رسیده از یک قلاده پلنگ نر در ارتفاعات جنگلی گیلان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با تلاش محیط‌بانان یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر و نصب دوربین‌های تله‌ای در ارتفاعات ۱۷۰۰ متری منطقه شکار ممنوع اشکورات، بار دیگر تصاویر بسیار زیبایی از حضور گونه حمایت شده پلنگ در این منطقه جنگلی به ثبت رسید که مشاهده و ثبت این تصاویر حاکی از غنای تنوع زیستی در استان گیلان دارد.

وی استفاده از دوربین‌های تله‌ای را به عنوان یکی از راهکارهای حفاظتی و حراستی حیات وحش بیان کرد و افزود: این برنامه‌ها و نصب تجهیزات در مناطق حفاظت شده استان در حال گسترش است و از طریق دوربین‌های تله‌ای، تصاویر و فیلم‌های بسیار ارزشمندی از چگونگی زیست و تنوع زیستی حیات وحش هر منطقه ثبت می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: به منظور اطلاع از وضعیت زیستی و برنامه‌ریزی برای حفاظت بهتر از آنان مقرر شد با ادوات ثبت تصویر نظیر دوربین‌های تله‌ای و همچنین پایش زیستگاه و شناسایی  نمایه‌ها در سطح شهرستان با آغاز فصل بهار، جزییات دقیقی از پراکنش این گونه‌ها نیز به دست آید.

عشوری یادآور شد: شهرستان رودسر به علت دارا بودن پوشش گیاهی مناسب، وجود رودخانه‌ها و چشمه‌های دائمی و فصلی، از مناطق مهم زیستگاه گونه‌های کمیاب گیاهی و جانوری در استان گیلان به شمار می‌رود که از جانوران این منطقه می‌توان به خرس قهوه‌ای، گربه وحشی، کل و بز و... اشاره کرد.

gilan24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]