کد : 32 ۲۲مهر ۱۴۰۲ ساعت 15:19
احتمال سقوط دولت اسرائیل!؟

کشتار زنان و کودکان فلسطینی برای بقاء

صهیونیست ها تصور می کنند با خوی آدم کشی و جنایات طولانی مدت علیه بشریت و به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان بی دفاع فلسطینی قادر خواهند بود، با حمایت های روزانه و بی امان پدرخوانده شان کاخ سفید به بقای خود در سرزمین های اشغالی ادامه دهند.
کشتار زنان و کودکان فلسطینی برای بقاء


آمارهای حکایت از آن دارد که  در تمام سالهای اشغال  سرزمین فلسطین هیچ روزی نبوده که دولت غاصب صهیونیست دستان شان به خون ملت فلسطین آغشته نشود و در میان جنایتکاران دولت اسرائیل نتانیاهو یک پدیده در حوزه آدم کشی و جنایت است .
تردیدی نیست که مردم فلسطین در کنار انتفاضه یا همان جنگیدن  با سنگ در برابر سلاحهای پیشرفته یک روزی حرکتی و نشانه ای از قدرت خود را به نمایش می گذاشتند.
حماس در عملیات اخیر خود این قدرت را به نمایش گذاشت و اعلام کرد، آنها " فلسطینی ها" مردمان مظلوم اما با طبع بلند هستند و در حالی که می توانستند و می توانند ضرباتی بر پیکره رژیم صهیونیست وارد کنند، اما به دلایلی بسیاری از این کار پرهیر می کردند.
نیروهای مقاومت که شاید یک صدم رزمندگان مقاومت را شامل شوند تنها یک عملیات کوتاه مدت را در یک روز به انجام رساندند و جنایتکاران مزه شکست را این بار بیشتر و قوی تر از دفعات پیش احساس کردند.

حقیقت این است که حماس ، تنها یک ضلع محور مقاومت توانست به این شکل اسرائیل را شکست دهد و آبرویش را ببرد؛ به همین دلیل آنها می‌خواهند چنین جلوه دهند که از یک گروه شکست نخوردیم بلکه ایران پشت قضیه بوده است تا مردم دنیا متوجه اقتدار پوشالی و شیشه‌‌ای‌شان نشود اما واقعیت این است که حماس رژیم صهیونیستی را در هم شکست
با این شکست دولت آمریکا از زمین و هوا و دریا کمک های نظامی و حتی نیروی نظامی وارد اسراییل کرده است و بی شرمانه می گوید با افتخار به این کمک ها و تسلیحات نظامی برای کشتار مردم مظلوم ادامه می دهد.
اروپا به خصوص انگلیسی ها و آلمان ها نیز با پیشی گیری از کاخ سفید در تمام سالهای جنایت بار یکبار کشتار مردم فلسطین توسط دژخیمان صهیونیست را محکوم نکردند، اما در راستای حفظ حقوق بشر و دموکراسی وارد صحنه شده و مدام حمله حماس را محکوم می کنند و اگر شرم نمی کردند با نیروهای نظامی وارد سرزمین اشغالی می شدند.  " ننگ بر شما که چنین منش و روشی دارید.؟

دیروز جمعه مردم کشورهای مسلمان و حتی در اروپا مردم آزادیخواه به حمایت از مظلومان فلسطین تظاهرات کردند و بسیاری از دولت منطقه مواضع روشن خود را اعلام داشتند.
در ایران اسلامی هم مردم در سراسر کشور را راهپیمایی ها حماسی خشم خود را از جنایات دولت اسراییل اعلام و  بسیاری برای مقابله با نظامیان اشغالگر اعلام آمادگی کردند.

در همین حال خارجه عربستان در بیانیه‌ای ضمن مخالفت قاطع خود با جابه‌جایی اجباری مردم غزه، درخواست کرد محاصره منطقه پایان یابد..

  وزارت خارجه عربستان سعودی روز جمعه با صدور بیانیه‌ای مخالفت قاطع خود را درباره درخواست‌ها در کوچاندن اجباری مردم غزه تاکید کرد. بر پایه این گزارش، وزارت خارجه عربستان افزود: ما خواستار رفع محاصره از برادرانمان در غزه هستیم.

در این بیانیه آمده است که ریاض خواستار طرف‌های درگیری به پایبندی به قوانین انسانی و بین‌المللی است و طرف‌های درگیر را به پذیرش ابتکار عمل صلح کشورهای عربی با هدف حل و فصل همه جانبه و عادلانه و تشکیل دولت مستقل فلسطینی در مرزهای اشغالی ۱۹۶۷ و برقراری مذاکرات برای صلح طبق بندهای مصوب شورای امنیت و سازمان ملل دعوت می‌کند.


وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه روز جمعه اعلام کرد که از آغاز نبرد «طوفان الاقصی» تاکنون یک هزار و ۷۹۹ فلسطینی در حملات اسرائیل به شهادت رسیده و ۶ هزار و ۳۸۸ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

 ارتش اسرائیل روز جمعه در بیانیه‌ای از تمام ساکنان شهر غزه خواست منازل خود را تخلیه و به سمت جنوب حرکت کنند.

سازمان ملل متحد نیز روز جمعه اعلام کرد: ارتش اسرائیل اطلاع داد که حدود ۱.۱ میلیون فلسطینی در غزه باید ظرف ۲۴ ساعت آینده به سمت جنوب نوار غزه حرکت کنند.

یک منبع آگاه در گفت‌وگوی اختصاصی با «میدل ایست نیوز» از جزئیات طرح آمریکا و اسرائیل برای انتقال یک میلیون ساکن نوار غزه به کشورهای عربی برای «با خاک یکسان کردن غزه» خبر داد.

به گفته این منبع که نخواسته نامش فاش شود، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، در چند ساعت اخیر تماس‌های گسترده و مذاکرات فشرده‌ای با مقامات امنیتی و سیاسی منطقه داشته تا آنان را به پذیرش ساکنان نوار غزه متقاعد چون ارتش اسرائیل در بیرون مرزهای غزه آماده «با خاک یکسان کردن غزه» است.

این منبع با تأکید بر اینکه تعبیر «با خاک یکسان کردن» تعبیری است که بلینکن عیناً به کار برده افزوده که طرح آمریکا شامل انتقال یک میلیون شهروند ساکن نوار غزه به مصر و پس از آن توزیع آنها میان عربستان و اردن و قطر و امارات است.

«میدل ایست نیوز»
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]