کد : 105 ۳آبان ۱۴۰۲ ساعت 09:57
رئیس شورای سلامت گیلان:

قرار گاه سلامت را در استان گیلان ایجاد کنید

پایگاه خبری تحلیلی گیلان ۲۴: تحقق اتمام بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی و آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان جنرال از اولویت های استان گیلان در نظام سلامت است.
قرار گاه سلامت را در استان گیلان ایجاد کنید

اسدالله عباسی استاندار گیلان صبح روز چهارشنبه  در نشست شورای سلامت گیلان با اشاره به پیشتازی گیلان در شاخص‌های تهدیدزا و درعین‌حال عقب‌ماندگی در شاخص‌های مثبت نظام سلامت به‌ویژه در بیماری‌های غیر واگیر، اظهار کرد: اجرای سند سلامت استان گیلان در گیلان یک ضرورت است و باید با جدیت دنبال شود.. 

رئیس شورای سلامت استان با اشاره به‌ضرورت افزایش تخت‌های درمانی در گیلان افزود: افزایش سالمندی و کاهش جمعیت جوان موج افزایش بیماران را افزایش می‌دهد که لازم است با جدی گرفتن شاخش‌های بهداشتی، نیاز به تخت‌های درمانی را کاهش داد. 

استاندار گیلان بر ضرورت عدالت در نظام سلامت استان تأکید کرد و گفت: باید استان گیلان در شمال، جنوب، شرق و غرب به بلوک‌ها و قطب‌های سلامت تقسیم‌ بندی تا زمان ارائه خدمات سلامت به‌ ویژه در بخش درمان کاهش پیدا کند. 

عباسی راه‌اندازی قرارگاه جهادی سلامت در گیلان را ضروری دانست و بیان کرد: همان‌گونه که در دوران کرونا قرارگاهی برای کنترل بیماری و مهار ویروس انجام گرفت، اکنون باید قرارگاه سلامت در استان راه‌اندازی تا سلامت در گیلان محیا شود. 

وی همچنین بر ضرورت احصا چالش‌ها و کاستی‌های نظام سلامت تأکید کرد و افزود: باید خدمات پاراکلینیک در کنار توسعه خدمات تخصصی در شهرستان‌ها و مناطق کم برخوردار توسعه پیدا کند. 

استاندار گیلان با اشاره به ارجاع بیماران از شهرستان‌ها و مناطق کم برخوردار به مرکز استان و یا تهران گفت: این مسئله علاوه بر تحمیل هزینه به مردم، زمان درمان را نیز طولانی می‌کند. 

رئیس شورای سلامت گیلان تقویت بهورزان را یکی از الزامات نظام سلامت دانست و بیان کرد: از جمله راه‌های جوان‌سازی جمعیت و غربالگری بیماری‌های غیرواگیر به‌ویژه پیشگیری از انواع سرطان‌ها، تقویت بهروزان است. 

عباسی، صرف طرح مطالبه فقدان بیمارستان جنرال را کافی ندانست و افزود: باید تلاش‌های عملی از جمله تأمین و جذب بودجه برای احداث بیمارستان جنرال توسط همه متولیان در بخش مجریه و مقننه به یک عزم جدی تبدیل شود. 

وی بر ضرورت مدیرت جهادی در همه عرصه‌ها ازجمله بخش سلامت تأکید کرد و گفت: همه باید در مقوله پیشگیری و درمان مردم به‌صورت جهادی گای کار باشند و شبانه‌روزی تلاش کنند. 

استاندار گیلان با اشاره به قانون مولدسازی تصریح کرد: این قانون مشمول یک‌زمان محدود است و باید املاک مازاد علوم پزشکی سریعاً با بهره‌گیری از این قانون به قیمت واقعی واگذار شود تا طرح‌های نیمه‌تمام سلامت در کوتاه‌ترین فرصت به پایان برسند. 

رئیس شورای سلامت استان گیلان با اشاره به پیشرفت قابل‌قبول احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی رشت بیان کرد: دستگاه‌های خدماتی و زیرساختی به‌فوریت زیرساخت‌های آب، گاز، برق و مخابرات را در منطقه فراهم کنند. 

عباسی با بیان اینکه اتمام بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی و آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان جنرال از اولویت گیلان در نظام سلامت است، گفت: تحقق این ۲ انتظار دیرینه گیلانیان نیازمند تلاش و ممارست همگانی است و کم‌کاری‌ها در تحقق این ۲ نیاز مبرم را به‌ هیچ‌ وجه نمی‌پذیریم.

پایگاه خبری گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]