کد : 202 ۲۵آبان ۱۴۰۲ ساعت 16:02

کارگاه های صنایع دستی گیلان رتبه بندی می شوند

وب سایت رسمی گیلان ۲۴: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از آغاز طرح درجه‌بندی کارگاه‌های تولید صنایع دستی خبر داد.
کارگاه های صنایع دستی گیلان  رتبه بندی می شوند

بیش از ۲۷ هزار هنرمند صنایع‌دستی در ۸۰ رشته مختلف به تولید محصولات هنرهای سنتی گیلان مشغول  فعالیت اند و هفت شهر و روستای استان نیز با برندهای ملی و جهانی به عنوان شهر و روستاهای صنایع‌دستی معرفی شده‌اند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، ولی جهانی هدف از اجرای این طرح را حمایت از تولید و صدور گواهی کیفیت کارگاهی به منظور شناسایی کارگاه‌های استاندارد و برنامه‌ریزی جامع‌تر در خصوص این کارگاه‌ها عنوان کرد.
وی با اشاره به مزایای طرح درجه‌بندی کارگاه‌های صنایع‌دستی اظهارکرد: با شناسایی کارگاه‌های تولیدی و درجه‌بندی این کارگاه‌ها از نظر کیفیت محصولات و ظرفیت تولید و سایر عوامل مربوط می‌توان گواهی کیفیت را به کارگاه‌های برتر اعطا کرد تا علاوه بر تشویق این کارگاه‌ها، انگیزه کافی برای دیگر کارگاه‌ها در راستای ارتقاء سطح تولید و کیفیت به وجود آید.
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان افزود: همچنین داشتن اطلاعاتی دقیق از کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی استان، زمینه‌ساز برگزاری نمایشگاه و جشنواره‌های داخلی و اولویت اختصاص تسهیلات اعتباری می‌شود.

 

وب سایت رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. کتاب اثری مرجع دانشگاهی است که برای مدیران اجرایی و فرهنگی ، فعالان رسانه ای و مدیران و همکاران روابط عمومی های سراسر کشور انشاالله مفید و کاربردی باشد. این کتاب در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مباتی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران ، سوژه یابی و روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. پیام تان را به ایمیل "نویسنده" ارسال فرمایید. mohammadpour3650@yaho.com