کد : 203 ۲۵آبان ۱۴۰۲ ساعت 21:30
قاعده بازی..!!

بازهم انتخابات- با شناخت بهترین ها را انتخاب کنید

بیست و پنجم ماه خرداد ماه براساس قانون مهلت استعفای مدیران کشوری و لشگری برای شرکت در نمایندگی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس به پایان رسیدکه به یکباره برخی نماینده های کنونی مجلس و دیگر نامزدها،( آنهایی که بنا دارند فقط " ، برای خدمت به مردم وارد صحن بهارستان شوند!) سخنان آتشین، حماسی، انقلاب و عملکردی شان را بر زبان آورده و می آورند.!
بازهم انتخابات- با شناخت بهترین ها را انتخاب کنید

در این میان بیشترین این اظهار نظرهای  بی باکانه از یک سو افکار عمومی را  دچار یاس و نومیدی و سرخوردگی می کند و از سوی دیگر رسانه های بیگانه به شدت و برای ماه ها  تغذیه اطلاعاتی و سوژه ای می شوند.!

سایت های خبری، مطبوعات و دیگر فضاهای مجازی که جای خود دارند و در همه انتخاب ها و در این دوره برخی داوطلب ها  با به کار بردن ترفندهای ویژه  با وجود سه ماه و نیم مانده به انتخابات مانده گرد و خاکی به پا کرده اند که  نگو و نپرس و گویی از دستگاه های نظارتی هراسی ندارند.

در این میان  رسانه ها به خصوص از نوع فضای مجازی خواسته یا ناخواسته بر آتش این تخلفات می دمند و این گروه از داوطلب ها با نگاه مثلا جذب آراء بالا این فضاها را  ترغیب می کنند.!

 جالب است که  بعضی از این چهره های مجلسی و بیشتر غیر مجلسی ها در این روزها و به یقین در روزهای پیش رو  با تاختن به دولت مردمی سیزدهم و زیر سئوال بردن اقدام های شایسته  دولت انقلابی طی دو سال گذشته تلاش می کنند، به زعم خود در میان مردم بی انگیزه گی ایجاد کرده و به موازات آن برای کسب رای  باز هم به آب و آتش بزنند.

این گروه از داوطلب ها اعم از نمایندگان فعلی یا نیروهای جدید و طرفداران شان تصور می کنند با این حرکات و اقدام های متاسفانه فریبکارانه می توانند نظر افکار عمومی را جلب کنند.!

یکی ناکارآمدی سیاست های خارجی و تعاملات دولت و نظام  با جهان را زیر سئوال می برد، آن یکی در باره عملکرد نامناسب حوزه اقتصادی به خصوص بخش کشاورزی سخنرانی می کند، یکی از مشکل و کمبود شدید دارو از جمله داروهای خاص و کمبود و گرانی گوشت قرمز و مرغ  و آن دیگری در خصوص نرخ ارز و قیمت بنزین هم چنین افزایش قیمت و اثار آن  و دهها مورد دیگر می گوید.

عده ای عملکرد استاندارها و فرماندارها و مدیران کل را زیر ذره بین برده ، بعضی از عدم موفقیت نهضت مسکن ملی زبان می گشاید و دیگری هم از ضرورت افزایش نرخ ارز نیمایی بحث می کند و همه این ها بدون مطالعه و اطلاعات کافی و بیشتر فاقد سندیت و اغلب به دور از  واقعیت ها و تحت تاثیر رسانه ها و شبکه های بیگانه و فضای مجازی  است، اما هر چه هست مربوط به انتخابات پیش روی مجلس بوده و می خواهند به هر قیمتی یکی از صندلی های سبز صحن علنی بهارستان را صاحب شوند.

" پرسش اساسی از این آقایان و خانم ها اینست که، به راستی  این همه تخلف ، توهین ، تهمت و سخنان  ناآگاهانه به حضور شما در خانه ملت می ارزد که قرار است در صورت موفقیت آنجا قوانین کشور را اصلاح یا پایه گذاری کنید.

شما می دانید که آنجا " در مجلس" چه خبر است و چه چیزی توزیع می کنند که سر از پا نمی شناسید؟!.

شنیده ام در دوره های قبلی در بعضی استان ها و شهرستان ها و حتی در همین استان گیلان  برخی طرفداران نامزدها که مسئولیت اجرایی و سیاسی در ردای مسئولان اجرایی در برخی حوزه ها  حتی در صندوق ها دست برده  و صندوق هایی از جاهایی دیگر به نام نامزد مورد نظرشان وارد صحنه کرده اند که امید واریم این اخبار به کلی نادرست باشد و چنانچه مدرک و سندی به دست نویسنده برسد " عینا آن را منتشر خواهیم کرد. مخاطبان هم چنانچه سندی در این راستا در اختیار دارند در صورت تمایل برای انتشار به ما تحویل دهند.

تکرار می کنم، در صورتی که در این باره سندی به دستمان برسد با شجاعت و شفافیت نام متخلف دست برنده در آرا و نماینده مجلسی که چهار سال به ناحق یک صندلی را حتی در دوره های گذشته  تصاحب کرد، با صدای بلند افشا خواهم کرد و از هیچ احدی هم ترسی ندارم.

مردم گرانی را باور دارند و با آن زندگی می کنند و با پوست و گوشت خود آن را احساس می کنند، لکن بسیاری شان به علت تدین و باورمندی و وفاداری " در همین شرایط سخت اقتصادی و معیشتی" سخنان و شعارهای  دور از واقعیت را حداقل در این دوره در 11 اسفند ماه 1402 دیگر نخواهند پذیرفت به ویژه آنکه جوان ها دراین دوره حضوری چشمگیری پای صندوق ها خواهند داشت و به افراد سالم و کارآمد اقبال نشان می دهند زیرا که انتخابات در مجلس و انتخاب افراد سالم و توانا به سرنوشت ایران و ملت ارتباط مستقیم دارد.

اگر شما باور دیگری دارید- با رصد رسانه های مجازی و مکتوب یک عقب گرد به ماههای گذشته  سال جاری و نیمه دوم سال 1401 بزنید و مشاهده کنید کدام یک از این نمایندگان و چهره ها و داوطلب های سرشناس این مطالب و موارد را در آن زمان ها و در استمرار آن در حال حاضر  به رخ حاکمیت، دولت و ملت کشیده اند و توصیه می کنم به این افراد سیاه نما رای ندهید.!

اقایان و خانم های مدیران فعلی که استعفا داده اید و تا دیروز از دولت تعریف می کردید و امروز به جان خودتان مشغول افشاگری هستید و نقاط ضعف را بر ملا می کنید  و معدود نمایندگانی که تلاش دارید دولت را با این همه تلاش و کارآمدی ،  ناکارآمد جلوه دهید در حالی که چنین نیست، اگر با این روحیات بخواهید وارد مجلس بعدی در بهارستان شوید ، شک نکنید فاتحه مردم و کشور را خوانده اید.

توصیه ی موکد داریم به سرعت کناره گیری کنید.

مجلس در این شرایط اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و تبعات آن ها در جامعه به آدم های قوی ، با اراده، دور اندیش، سالم و با اعتماد و البته بسیار شجاع  همچون شهیدان باکری، املاکی، حسین پور، همت ، خرازی، آوینی، چمران ها نیاز دارد.

رقابت انتخاباتی یعنی آنکه ، شما اگر مستقل و یا وابسته به حزب و جریان و جناحی خاصی هستید، با قدرت و سلامت و شفافیت عملکرد و کارنامه  خویش را رونمایی کنید و طبق برنامه و آینده نگری با ورود به مجلس آینده ،معیار تحولات و تغییرات به نفع نظام ، دولت و ملت باشید، نه آنکه با فریب افکار عمومی و هزینه های دهها میلیارد تومانی به هر شکل ممکن وارد ساختمان بهارستان شوید.

درمناظره های تلویزیونی آخرین دوره نامزدهای ریاست جمهوری انتخابات  " دو سال قبل " همه شاهد بودند که برخی با بی تقوایی تا چه میزان برای کشور و نظام و چهره های مردمی هزینه تحمیل  کردند و دستگاه ناظر با آن ها طبق قانون برخورد نکرد و اکنون هم ناپدید شده اند.؟

اقایان و خانم های داوطلب نمایندگی مجلس، انتخابات و رقابت های انتخاباتی قاعده و اصولی دارد و باید آنچه را که در کلام رهبر معظم انقلاب بسیار شفاف ، متقن و گویاست آویزه گوشتان کرده به آنها با صداقت عمل کنید.

بینی و بین الله عملکرد خود و خوشنامی ها و خدمت به مردم را  با سند و مدرک شفاف سازی کنید و رقیب انتخاباتی را تخریب نکنید.

تبلیغات شما معقول و کم هزینه و در راستای منافع مردم  باشد و از سیاه نمایی و بد گویی و  تهمت زدن ها به جد بپرهیزید.

به قول شهید بهشتی " راست قامت " بایستید و بگویید با سلامت ، صلابت، برنامه و آینده نگری و فقط برای مردم ، کشور و سرزمین و اعتقاداتم وارد صحنه شده ام  و در این مسیر هرگز تخریب ، کم فروشی ، توهین ، بی معرفتی، رانت، رشوه ، و دیگر معصیت ها و خلاف ها  در دستور کار من  نیست.

با شخصت ، با اعتماد و ارایه کارنامه وارد شوید و اعلام کنید- وقتی وارد مجلس شدید می خواهید چه کنید و اساسا از مجلس و قوانین چه می دانید و قصد دارید چه نقشی را ایفا کنید.

داوطلبان و و بعد نمایندگانی در دوره های قبل حتی از شهرستان های برخوردار و محروم مشاهده می شوند که فقط چهار سال رفتند ، در سکوت و بدون کارنامه ای قابل ارایه با حقوق و مزایای و بعضی امتیازات قابل توجه خارج شدند و اکنون در میان مردم با نفرت به زندگی ادامه می دهند- به راستی چند روز زندگی به این کارهای خلاف و ضد مردمی می ارزد.؟

 

سخنی با مردم "

 

مردم خوب و فهیم ایران عزیز انشاء الله در این دوره با آگاهی و صلابت وارد عرصه انتخابات می شوند و برای یکبار هم که شده از رای دادن به دوست و آشنا پرهیز کرده و به کسانی رای می دهند که لیاقت خانه ملت را داشته باشند.

توصیه داریم ، به نیروهای جوان و میانسال رای دهید که تحصیلات واقعی دارند و از نخبگان ، دارای شجاعت و سلامت نفس باشند.

آنهایی را حمایت کنید که در محیط زندگی شما به نیک نامی، خیر خواهی، مردم دوستی ، کارآمدی ، صالح و صادق بودن و دور از تخلفات دارای شهرت واقعی  باشند.

انتخابات امری بسیار مهم است ، دقت کنید که برای سرنوشت و اینده فرزندان تان به افرادی رای دهید که واقعا آدم های درستکاری باشند.

لطفا به سخنان بدون پشتوانه و شعاری ، وعده های ناشدنی و بی اساس برخی آقایان و خانم ها که هر کاری در کشور و استان ها در هر زمینه می شود " سندش را به نام خود می زنند" اعتنا نکنید .

مردم اعتقاد دارند، نماینده  نباید مدیر استانی و شهرستانی  انتخاب کرده یا در کارهای  اجرایی دخالت کند و بر روی وزیر، استاندار و فرماندار اعمال نفوذ کند- بلکه وظیفه و رسالت او وضع قانون و نظارت بر اجرای درست و دقیق قوانین است.

 به خود بیایید که اگر به مجلس راه یافتید مانند عقاب با چشمان باز و بدون ملاحظه به درستی و دور از باند بازی و رفیق بازی و مناقع شخصی به امور مهم کشور و مردم نظارت دقیق و علمی کرده و اگر امیدی برای موفقیت دارید  از هم اکنون در این حوزه ها مطالعات قانون گذاری و نظارتی رادنبال کنید.

مخاطبان و رسانه ها و شخصیت های گرانقدر، نظرات و دیدگاه هایتان را برای ما ارسال کنید تا با نام یا بدون نامتان در زیر این تحلیل بازنشر دهیم.

 تا روز  انتخابات بارها در این عرصه با هدف آگاهی بخشی به افکار عمومی  خواهیم نوشت و به زودی با بهره مندی از نظرات مدیران رسانه ای  متعهد و شجاع بهره خواهیم برد. استفاده از این یادداشت با منبع یا بدون منبع برای همه رسانه ها مجاز است.

مدیر مسئول – 25 ابان 1402

[email protected]ایمیل

 

پایگاه خبری رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]