کد : 8 ۱۰مهر ۱۴۰۲ ساعت 12:22
زندگی رئیس می‌خواهد؟

اگر با سلطه‌گرها ازدواج کنید، کارتان به طلاق می‌کشد

پایگاه خبری، تحلیلی گیلان ۲۴: محققان در بررسی‌ها به یک نتیجه‌ی عجیب دست پیدا کردند. آن‌ها دریافتند که زندگی با یک همسر سلطه‌گر، می‌تواند دوام رابطه را تضمین کند و حتی به تولد و پرورش فرزندان بیشتر بینجامد.
اگر با سلطه‌گرها ازدواج کنید، کارتان به طلاق می‌کشد
با توجه به بررسی‌های انجام شده، ازدواج‌هایی که در آن‌ها یکی از طرفین سلطه‌گر بوده، از رابطه‌هایی که برابری و اشتراک نظر در آن‌ها مبنای تصمیم‌گیری بوده، دوام بیشتری داشته‌اند.

 در میان همین آشنایان محدودتان، خیلی‌ها با همسری سلطه‌گر زندگی می‌کنند.

محققان گفته‌اند که تقریباً در یک‌چهارم روابط زن‌وشوهری، یکی از زوج‌ها سلطه‌گر بوده است.

 سلطه‌پذیرها قربانی خشونت خانگی می‌شوند.

از نظر محققان قرار گرفتن در رابطه‌ای که در آن یکی از طرفین سلطه‌گر است، الزاماً به معنای زندگی در شرایط خشونت‌آمیز نیست. به‌عبارت‌دیگر، درصورتی‌که فردی که سلطه‌پذیر نیست، با همسری سلطه‌گر زندگی کند و به خاطر شرایط خاص و محدودیت‌هایش به قدرت‌طلبی او تن دهد، می‌توان گفت که این فرد قربانی خشونت خانگی شده؛ اما اگر فردی با سلطه‌جویی‌های همسرش مخالفتی نداشته باشد و به خاطر ویژگی‌های شخصی‌اش آن‌ها را آزاردهنده تلقی نکند، نمی‌توان حرفی از خشونت به میان آورد.

 عاقبت زندگی با آدم‌های سلطه‌گر، مدام جنگ و دعوا کردن است.

 با توجه به نتایج اعلام‌شده، در چنین شرایطی زن و شوهر با آرامش بیشتری در کنار هم زندگی می‌کنند، کمتر با هم درگیر می‌شوند و بیشتر به صاحب فرزند شدن تمایل نشان می‌دهند
 

تصور نکنید که یک فرد سلطه‌گر در همه‌ی شرایط، رفتارهای سلطه‌گرانه را به نمایش می‌گذارد.

همه‌ی ما تا اندازه‌ای هر دوی این ویژگی‌ها (سلطه‌گری و سلطه‌پذیری) را در خود داریم و در هر شرایطی که بتوانیم، از آن‌ها استفاده می‌کنیم. برای مثال، همسر سلطه‌گری که حتی تصمیم‌های شخصی زندگی همسرش را هم به‌تنهایی می‌گیرد، وقتی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی در خیابان متوقف می‌شود، به یک سلطه‌پذیر تبدیل می‌شود.

همین فرد ممکن است وقتی رئیس یک اداره می‌شود، دوباره نقش سلطه‌گر را بازی کند اما زمانی که در دانشگاه، سرِ کلاس یک استاد بزرگ می‌نشیند، دوباره سلطه‌پذیر شود. با توجه به این موضوع، می‌توان به یک نکته‌ی مهم دیگر هم اشاره کرد. گفتیم که هر فرد با توجه به شرایطی که در آن قرار می‌گیرد، سلطه‌پذیر یا سلطه‌گر می‌شود.

در چنین وضعیتی می‌توان گفت که یک زن سلطه‌پذیر، بعد از ازدواج از همسرش مردی سلطه‌گر می‌سازد، درحالی‌که ممکن بود چنین مردی بعد از ازدواج با یک زن سلطه‌گر، رفتارهای حاکی از قدرت‌طلبی را نشان ندهد.
گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]